Po nedávnom úniku krytov určených pre iPhone 16 tu máme ďalšiu správu o tom, ako budú vyzerať jednotlivé modely s ešte podrobnejšími detailmi. Na internete sa totiž objavili nové makety pripravovaných verzií, ktoré pochádzajú z čínskych dodávateľských reťazcov.

Obrázky poukazujú na rovnaký dizajn, ktorý súhlasí s doterajšími predpokladmi a leakmi. Je teda jasné, že Apple chystá určitú dávku vizuálnej zmeny pre svoje zariadenia, najmä dostupnejšie verzie iPhonov 16. O nové obrázky sa podelil opäť Sonny Dickson vo svojom príspevku na sieti X, podobne ako v prípade spomínaných krytov.

Na fotografiách je vidieť štyri makety, ktoré predstavujú jednotlivé modely iPhonov. Tieto atrapy sú zvyčajne vyrobené z jedného kusu hliníka a slúžia výrobcom príslušenstva na zabezpečenie presného prispôsobenia ich produktov k finálnym zariadeniam.

iPhone 16 prejde dizajnovými zmenami 

iPhone 16, iPhone 16 Plus, iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max na úniku (makety)
Ako môžete vidieť sami, výrazne sa zmení najmä iPhone 16 a iPhone 16 Plus. Dizajnom sa vrátua ku iPhonu X, ktorý mal ešte v roku 2017 rovnako usporiadané zadné fotoaparáty. (Foto: Sonny Dicskon / X)

Uniknuté makety vrhajú viac svetla na nové tlačidlo “Capture”, ktoré sa bude nachádzať na všetkých štyroch modeloch. Pôvodne sa odhadovalo, že táto novinka bude dostupná iba pre prémiové verzie, no to sa zrejme neudeje. Talčidlo bude určené na ovládanie rôznych „foto“ a video funkcií.

Viditeľné je aj zväčšenie displejov, pričom iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max dostanú obrazovky s veľkosťou 6,3″ a 6,9″, čo je nárast o 0,2″ v prípade oboch modelov.

iPhone 16, iPhone 16 Plus, iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max na úniku (makety)
V spodnej časti môžete vidieť nové tlačidlo Capture Button. Slúžiť bude na pohodlnejšie fotenie a natáčanie videa. Má byť fyzické, no zároveň dotykové. Vďaka tomu bude vedieť zachytávať spúšť, zaostrovať a dokonca aj zoomovať. (foto: Sonny Dicskon / X)

Najväčšou zmenou však budú vertikálne usporiadané zadné fotoaparáty na modeloch iPhone 16 a iPhone 16 Plus, čím sa Apple vráti k niekdajšiemu uloženiu modulov. Na fotografii vyššie môžete vidieť, že ide o dizajn podobný z iPhonu X, ktorý Apple predstavil ešte v roku 2017.

Za zmienku stojí aj tlačidlo „Action Button“, ktoré poznáme zo súčasných verzií iPhone 15 Pro a 15 Pro Max. Táto vychytávka sa dostane aj do základných modelov. Tie sa dnes ešte stále spoliehajú na klasický prepínač tichého režimu.

iPhone 16, iPhone 16 Plus, iPhone 16 Pro a iPhone 16 Pro Max na úniku (makety)
Action Button sa v roku 2024 dostane aj do lacnejších modelov iPhonu 16 / iPhonu 16 Plus (foto: Snony Dicskon / X)

Ako už býva zvykom, nové iPhony sa ukážu na jesennej Apple konferencii. Ak vás zaujímajú všetky novinky týkajúce sa modelového radu iPhone 16, určite si nenechajte ujsť náš článok, v ktorom sme podrobne zhrnuli všetky podstatné informácie o nadchádzajúcich jablkových smartfónoch.

Prečítajte si tiež  Takto bude vyzerať iPhone 16: Apple sa v dizajne vráti ku koreňom

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -