Máte radi, keď vás operátor poteší vylepšením funkcie, ktorú používate už roky? Tak v tom prípade máme skvelú správu. Spoločnosť Slovak Telekom sa snaží svojim zákazníkom priniesť užitočné inovácie, vďaka ktorým môžu komunikovať so svetom ešte lacnejšie. Firma predstavila nové zmeny v ponuke roamingových balíčkov, ktoré sa vám hodia na dovolenke, ale aj služobnej ceste. Platiť začali od štvrtka 27. apríla 2023.

Na a o čo vlastne ide? Pokiaľ sa vyberiete do akejkoľvek krajiny Európskej únie, spoliehať sa môžete na roaming „v EÚ ako doma“, vďaka čomu komunikujete so všetkými vašimi kontaktmi prakticky za rovnaké ceny, ako na Slovensku. Čo však, keď sa vyberiete do úplne inej krajiny, ktorá v EÚ nie je?

V takomto prípade sú pre vás pripravené dve skupiny dátových roamingových balíčkov (A / A Plus), o ktorých by ste mali vedieť. Aby to však bolo ešte jednoduchšie, existuje stránka priamo od Telekomu, na ktorej si môžete pozrieť, do akej skupiny spadá krajina, ktorú chcete navštíviť.

Do zoznamu pribudlo až 40 nových krajín 

Telekom sa rozhodol rozšíriť portfólio krajín, v ktorých bolo doposiaľ možné využívať balíky roamingových služieb. Ich cena ale zostáva úplne rovnaká, ako predtým.

Po novom je ich až o 40 viac, pričom do tohto zoznamu spadá napríklad Alžírsko, Bermudy, Faerské ostrovy, Fidži, Grónsko, Haiti, Indonézia, Kapverdy, Maroko, Maurícius, Omán, Saudská Arábia, Tanzánia, Tunisko, Uruguaj či Vietnam (balíček A Plus).

Dobrou správou ale je, že Telekom nezabudol ani na obohatenie dostupnejšej skupiny A, do ktorej dnes spadá už aj Srí Lanka, Kosovo, Albánsko, Čierna Hora, Severné Macedónsko a Ukrajina.

Telekom zdôrazňuje, že ak si vyberiete drahší dátový balík zo skupiny A Plus, dáta budete môcť čerpať aj v krajinách, ktoré sú zaradené v nižšej skupine A. To sa hodí napríklad pri letiskových prestupoch, alebo dlhých dovolenkách, v rámci ktorých sa chystáte navštíviť hneď niekoľko krajín súčasne.

Ľudia po pandémii viac cestujú 

Telekom rozdá ďalšie letné dátové balíčky. Môžete sa tešiť do konca augusta. - svetapple.sk
Telekom rozdá ďalšie letné dátové balíčky. Môžete sa tešiť do konca augusta. – svetapple.sk

Len nedávno sme vám priniesli článok o tom, prečo sa v súčasnosti AirTag predáva, ako teplé rožky. Dôvodom bol aj vysoký záujem o cestovanie zo strany ľudí, ktorí v uplynulých rokoch sedeli doma z dôvodu pandémie.

To, že teda Telekom pridal 40 krajín do balíka A Plus, ako aj niekoľko krajín do balíka A hodnotíme veľmi kladne a môže to oceniť aj množstvo zákazníkov, ktorí do uvedených krajín pravidelne chodia, alebo sa do nich chystajú na dovolenku.

Prečítajte si tiež  AKTUÁLNE: Slováci používajúci Instagram dávajte si pozor. Šíri sa nebezpečný podvod, na ktorý môžete ľahko naletieť

Dajte nám vedieť do komentára, čo si o tom myslíte vy. Nechajme sa prekvapiť.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSvetApple
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.