Pokiaľ ste zákazníkmi najväčšieho slovenského mobilného operátora, v uplynulých hodinách ste mohli pocítiť problémy s mobilnou sieťou na svojom smartfóne. Stretli sme sa s tým aj my v redakcii, pričom sme neskôr zistili, že nejde o chybu v zariadení.

Aby sme boli presnejší, spoločnosť Orange Slovensko na svojej internetovej stránke zverejnila oficiálnu informáciu o tom, že aktuálne eviduje problémy so zníženou rýchlosťou mobilných dátových služieb u jej zákazníkov.

- Reklama -

Aby sme boli presnejší, problém sa má týkať všetkých poskytovaných služieb typu 2G / 3G / 4G  alebo 5G v mobilnej sieti Orange.

Zároveň tiež platí, že problémy sa vyskytujú na celom území Slovenskej republiky a dokonca ich môžu klienti zaznamenať aj v zahraničí. Toto isté platí aj pre zahraničných účastníkov siete Orange Slovensko.

U nás už problémy zmizli

Orange Slovensko na obrazovke iPhonu, ktorý je položený na drevenom stole
Zdroj: Unsplash / Tyler Lastovich

Operátor sa za prípadné problémy, ktoré spomalením internetu vznikli ospravedlnil a zároveň zdôraznil, že na náprave intenzívne pracuje.

Minimálne v našom prípade internet v čase písania článku už fungoval normálne. Orange však na svojom webe ponechal upozornenie, pokiaľ by sa s chybou stretli ostatní.

Dajte nám vedieť do komentára, či ste si podobné problémy všimli aj vy (a ak áno, ako presne sa prejavovali). Tešíme sa na všetky vaše postrehy a názory.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -