Apple tento rok pôjde inou cestou ako obvykle, no ale ako ide obvykle? Nebude predstavovať žiaden výkonnejší a vylepšený iPad len vo vnútri, ale zmena príde aj navonok. V prvom rade sa dočkáme minimálne jednej viditeľnej zmeny, a to bude 10,5″ uhlopriečka displeja, ktorá nahradí tú momentálnu – 9,7″. Tá má rozlíšenie 2048 x 1536, aké bude ale rozlíšenie novšieho modelu? Čoho sa ešte okrem rozlíšenia reálne dočkáme?

10,5″ iPad!

Apple iPad sa po tretí krát poriadne premení. Prvý raz tak urobilo už v druhej generácií, kedy sa jeho hranatá zadná strana premenila na zaoblenú. Potom sa tak stalo, keď prišiel iPad Air, a teda generácia, ktorá zmenšila rámčeky okolo displeja (tie sme už poznali pri iPade mini, ktorý tu bol nepatrné skôr) a hlavne celkovo zmenila hrúbku a výkon zariadenia.

- Reklama -

Teraz pôjde o ďalšiu razantnú dizajnovú zmenu. Dočkáme sa odstránenia súčasných rámčekov, ktoré by mali byť naozaj len symbolické a minimalistické. Hlavnú časť dizajnu bude totižto tvoriť samotný displej.

Nový iPad Pro by mal byť proste moderným produktom a k moderným produktom patrí aj vysoké rozlíšenie displeja. To sme doteraz nepoznali, no máme teóriu, ktorá je podľa nás veľmi blízka budúcej skutočnosti.

iPad - svetapple.sk

Už súčasný Retina iPad s 9,7″ displejom ponúka veľmi slušné rozlíšenie. Konkrétne je to 2048 x 1536, vďaka čomu bežný používateľ len tak ľahko nevidí pixely. Problém ale je, že ak sa pozrie bližšie, nejaké tie pixely už viditeľné sú a Apple to bude chcieť zmeniť, pretože iPad Pro potrebuje lepšie predaje. iPady kupuje čoraz menej ľudí, trh s tabletmi stále klesá (aj konkurencia má slabšie predaje), no veríme, že niekto to môže zmeniť a tým niekým môže byť práve Cupertinský gigant.

Poďme ale na to sľubované rozlíšenie. To by malo byť rovnaké ako u iPadu, ktorý sa už teraz predáva a asi nemusíš hádať, o ktorom iPade teraz hovoríme. iPad Pro s 12,9″ displejom ponúka pekných 2732 x 2048, vďaka čomu pôsobí veľmi živo a všetko vyobrazuje až extrémne dokonalo.

Jeho menší braček, s 10,5″ uhlopriečkou by mal toto rozlíšenie dostať tiež, nakoľko vieme, že súčasné Retina 9,7″ displeje máju svoje hranice a pixely žiaľ vidno. Vďaka tomuto Apple nebude mať problém ponúknuť v menšom iPade Pro to isté ako v tom väčšom.

V podstate pôjde o dve úplne rovnaké zariadenia, len vo väčšej a menšej verzii. Hustota displeja bude 326ppi, čo je rovnaké ako pri iPade mini s Retina displejom. Je nám jasné, že to nie je informácia úplne na 100%, ale prezrádza nám naozaj veľa a je veľká pravdepodobnosť, že sa práve takto stane, tak čo povieš, tešíš sa?

iPad - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.