Spoločnosť Apple sa snaží svoj iPad trochu viac priblížiť MacBooku. Naznačuje to už minimálne operačný systém iPadOS, ktorý bol predstavený minulý rok a možnosti, ktoré tento tablet dostal. Absolútnou novinkou by však mohla byť klávesnica Smart Keyboard Folio, ktorá bude obsahovať TrackPad. Nie je to nereálne.

Smart keyboard pre iPad môže dostať TrackPad!

V Cupertine nezaspali na vavrínoch a neustále pracujú na tom, aby zdokonalovali hardvér, ktorý ponúkajú svojim zákazníkom. Nejedná sa v tomto prípade len o samotné zariadenia ako iPhone, iPad, MacBook a podobne.

Treba spomenúť aj bohaté príslušenstvo, ktoré tvorí neoddeliteľnú súčasť príjmov jablkovej spoločnosti. Jeden zaujímavý produkt, je určite aj Smart Keyboard Folio pre iPad. Podľa najnovších informácii, o ktoré sa postaral portál The Information by mal čoskoro priniesť akési rozšírenie o TrackPad. Nie je to nereálne.

Podľa zdroja blízkeho spoločnosti Apple, by malo byť nové púzdro vyrobené z materiálov, ktoré sú podobné tým súčasným. V tomto smere teda žiadne veľké zmeny neočakávame. Tak isto ani nevieme, akým spôsobom sa sem môže TrackPad zmestiť.

Smart keyboard pre iPad môže dostať TrackPad!
Smart keyboard pre iPad môže dostať TrackPad!

Ak je informácia pravdivá, inžinieri sa museli nad samotným riešením poriadne potrápiť. Zdroj tak isto neprezradil ani dátum vydania takéhoto príslušenstva. Ale vzhľadom na to, že nový iPad Pro sa môže na trhu objaviť približne za mesiac, nové Smart Keyboard Folio by mohlo doraziť spolu s ním.

Uvidíme, či sa to teda stane napokon aj realitou. Ak áno, bol by to obrovský bonus. Dôvod je už len ten, že iPad minulý rok, v iPadOS 13, začal podporovať aj Bluetooth myši. Po operačnom systéme sa teda môžete pohybovať s kurzorom.

Niektorí používatelia si na to dokonca zvykli a dnes iPad používajú ako akýsi hybrid medzi počítačom a klasickým tabletom. Pokiaľ by pribudol vrámci príslušenstva aj spomínaný TrackPad, bol by to obrovský bonus, čo poviete?

Smart keyboard pre iPad môže dostať TrackPad!
Smart keyboard pre iPad môže dostať TrackPad!
Prečítajte si tiež  12,9" iPad Pro dostane mini-LED displej už začiatkom roka 2021
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.