Prednedávnom celý svet obletela správa o tom, že v Cupertine chystajú nový 4″ iPhone, ktorý bude nástupcom modelu 5S, no ponúkne dizajn z aktuálnej 6-tky. Dnes sa spolu s nami budete môcť pozrieť na to, aký by mohol nový iPhone byť a samozrejme na to, akú cenovku stanoví Apple!

4″ iPhone

To, že Apple predstavilo väčšie iPhony vraj ešte neznamená, že sa navždy vzdalo tých menších. Reč je najmä o modeli 6 mini, ktorý by mal byť predstavený počas tohtoročnej prezentácie v septembri a nahradiť by mal stávajúci model 5S, ktorý je síce stále „v kurze“, no predsa len ide o smartfón z roku 2013 a už je rok 2015! Samozrejme o pripravovanom menšom iPhone nemáme žiadne informácie, a tak musíme vychádzať jedine z faktov, ktoré nám zanechali rôzni analytici, či iné spoločnosti. Mnohí hovoria, že toto zariadenie ponúkne „ideálnu“ 4″ obrazovku a Apple sa tým vráti späť k menším smartfónom. Celé by malo byť zabalené v rovnakom hliníkovom obale, v akom je zabalený aj iPhone 6 a to isté platí aj o hardware. iPhone 6 mini pravdepodobne neponúkne procesor Apple A9 a najnovšiu techniku, ale Apple v  ňom použije starší čip, z minuloročného modelu 6. Koniec koncov to vôbec nevadí, keďže uhlopriečka bude menšia, a tak rozdiely vo výkone oproti modelu 6S, ktorý ponúkne lepší procesor, budú naozaj minimálne. Toto zariadenie by malo byť alternatívou pre tých, ktorí chcú nový iPhone, no nad jeho kúpou zalamujú rukami kvôli jeho veľkosti. Okrem toho, že by mal iPhone 6 mini menší displej by však malo jeho zákazníkov prilákať ešte niečo!

Cena

Tým niečim je samozrejme cena, ktorá by musela byť postavená o 100 $ nižšie, ako súčasný model iPhone 6, ktorý začína na 699 $. V prípade menšieho iPhonu 6 mini, by mal byť rozdiel opäť 100 $, a tak by si mohol nájsť aj zákazníkov, ktorí síce chcú iPhone, no nechcú zaň dať také veľké peniaze. Išlo by o skvelý krok od Apple, kedy by vyhovelo všetkým a v podstate by predávalo model o 200 $ lacnejší od vlajkovej lode (6 Plus). Uvidíme teda, ako celá vec dopadne, no naozaj pevne veríme, že Apple tento krok učiní a menší iPhone naozaj predstaví. Bola by totiž veľká zábava vyskúšať si opäť zariadenie so 4″ displejom po roku používania 5,5″ phabletu nemyslíte? 🙂

iPhone 6S Plus, iPhone 6S a nástupca modelu 5S, ktorého názov ešte určite nevieme - svetapple.sk
iPhone 6S Plus, iPhone 6S a nástupca modelu 5S, ktorého názov ešte určite nevieme – svetapple.sk
Prečítajte si tiež  Instagram bez lajkov? Nejde o žart. Novinka sa momentálne testuje.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.