Hoci sú to len tri mesiace od doby, kedy nám spoločnosť Apple predstavila posledný vlajkový model svojej mobilnej divízie, iPhone 6S, už dnes sa vo veľkom špekuluje, aký bude ďalší iPhone, ktorý prekoná opäť všetky smartfóny. Jeho označenie by malo byť iPhone 7 a spoločnosť Apple ho predstaví niekedy v septembri. Čo toto zariadenie ponúkne?

iPhone 7

Apple by malo svoj ďalší iPhone s označením 7 predstaviť niekedy v septembri budúceho roka. Okolo tohto mesiaca sa predstavovanie ťahá už po niekoľko rokov a zdá sa, že to Applu vyhovuje, pochybujeme teda, že by to chcela spoločnosť meniť. Nový iPhone príde s úplne novým dizajnom a šepká sa, žeby mohol byť vyrobený s kompozitných materiálov, vďaka čomu by mohli čisto teoreticky zmiznúť plastové pásiky zo zadnej strany zariadenia. Výsledok by bol potom čistý a jednoduchý dizajn, ktorý by mohol byť na úplne novej úrovni ako iPhone 6, ktorý sa podľa mnohých príliš nepodaril.

- Reklama -

Ďalšou vecou iPhonu 7 by mala byť vodotesnosť. Apple by na vodotesnosť malo pristúpiť aj podľa mnohých patentov, ktoré za posledný rok získalo. iPhone 7 by teda mohol byť odolný voči tekutému živlu prírody. Netreba ale zabúdať na to, že to nebude vodeodolnosť taká, ako pri konkurencii. Pravdepodobne sa dočkáme podobného certifikátu ako pri hodinkách Apple Watch. iPhone teda vydrží kvapky dažďa či mokré ruky, no nebude môcť odolávať veľkému tlaku, takže na hlboké potápanie zabudni.

Ďalej sa dosť šepká aj o tom, že Apple kvôli malej hrúbke zariadenia odstráni zo spodnej strany aj 3,5mm jack. Práve vďaka tomu bude môcť byť zariadenie ešte tenšie. Jack by mohol nahradiť Bluetooth či Lightning konektor, no my v redakcii všetci pevne dúfame, že Apple s takýmto krokom ešte chvíľu počká. Na 3,5mm Jack sme si za tie roky už viacmenej zvykli a tiež tu vzniká problém pre ľudí, ktorý počúvajú práve vďaka tomuto pripojeniu hudbu v aute nie len v slúchadlách. Bluetooth v aute buď nemajú alebo jednoducho nefunguje na púšťanie hudby, ale len na handsfree. V tomto prípade budú musieť počúvať rádio a to ich od kúpy nového iPhonu pokojne môže odradiť!

iPhone 7 tiež prinesie poriadnu porciu výkonu a to vďaka procesoru Apple A10, ktorý by mal podľa posledných informácií vyrábať výrobca v Taiwanskom TSMC. Ten bude dozaista opäť o úroveň vyššie ako súčasný Apple A9 v iPhone 6S, ktorý je vďaka nemu najrýchlejším smartfónom na svete. Ďalej by sme tu mohli uvidieť aj 3GB pamäte RAM. Apple zjavne zistil, že keď zvýši RAM-ku, všetko ide akosi lepšie. Čo sa týka fotoaparátu a videa, je zrejmé, že uvidíme nejaké vylepšenia, no zásadné zmeny neočakávame. iPhone 7 by mohol priniesť klasickú 4,7″ a 5,5″ verziu tak, ako tomu je v súčasnosti. Žiadne zmeny by sa v tomto smere diať nemali. Pokiaľ teda neplánuješ kúpu 6S v najbližšej dobe, určite si počkaj na 7-mičku, bude to pecka! 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.