Asi pre teba nie je žiadna novinka, že hoci základná cena iPhonu býva stanovená niekde na hranici 699€, za tieto telefóny sa platí častokrát podstatne viac, kvôli príplatku v podobe úložiska. Každé jedno úložisko by malo byť oddelené cenovou hranicou 100€ ale pravda to úplne nie je. Potvrdia ti to aj slovenskí predajcovia, ktorí hranicu 100€ medzi jednotlivými verziami nemajú.  

Aký je skutočný cenový rozdiel medzi jednotlivými kapacitami iPhonu?

16GB – iPhone 6S

- Reklama -

Začneme iPhonom 6S so základnou 16GB pamäťou. Táto varianta je jednoznačne najrozšírenejšia, hoci sa na ňu s určitosťou vo veľkom doťahuje aj 64GB verzia, ktorá je druhým v poradí z úložísk a ľuďom sa za príplatok 100€ celkom oplatí. Pokiaľ sa pozrieme na ceny v slovenských obchodoch zistíme, že základný iPhone môžeš kúpiť najlacnejšie už za 587€, čo okrem iného značí aj výraznejší pokles ceny, oproti 699€ na začiatku predaja. Koľko stojí bratček s väčšou kapacitou?

Apple iPhone 6S plus 16GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


64GB – Phone 6S 

Druhým v poradí je iPhone 6S 64GB. Táto verzia vznikla prakticky ako náhrada za 32GB, vďaka čomu Apple podnietilo viacero zákazníkov na kúpu tohoto modelu, keďže nedostanú “len” 16GB ale až 48GB navyše, za rovnakú cenu. Čo už ale Apple tak trošku zabudlo spomenúť je, že zdražela aj základná 16GB verzia o 100€ oproti starším iPhonom (ešte v časoch iPhonu 6). iPhone 6S 64GB zoženieš už za 669€. rozdiel v cenách je teda v tomto prípade 82€.

Apple iPhone 6S 64GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


128GB iPhone 6S

Dostávame sa k najväčšej kapacite iPhonu 6S, a to k vrcholovej, 128GB variante, ktorú si kupujú asi len tí najnáročnejší zákazníci spoločnosti. Takúto obrovskú pamäť však potrebuje len niekoľko z nás a tak je celkom logické, že sa týchto verzí predáva zo všetkých najmenej. Tak či onak, náročný zákazník určite ocení nielen pamäť, ale aj celkom prívetivú cenovku. Tá začína už na hranici 798€, čo je rozdiel oproti nižšej 64GB verzií 128€ a ešte menšej 16GB verzií 211€. V tomto smere sa teda oplatí zakúpiť najmenej.

Netreba ale zabúdať, že cena týchto smartfónov za uplynulú dobu výrazne klesla. Po pol roku sú v priemere o približne 100€ lacnejšie. Základný iPhone stál na začiatku predaja ešte viac, ako 64GB varianta v súčastnosti, a tak sa dostávame do obdobia, kedy sa skutočne oplatí zakúpiť si nový model!

Apple iPhone 6S 128GB môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>


iPhone 6S - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.