Apple by malo predstaviť úplne nový iPhone už v septembri tohto roka a v súčasnosti sa začínajú na svetlo sveta dostávať úplne nové informácie, fotografie a dokumenty, ktoré nám o novom pripravovanom zariadení prezrádzajú o čosi viac. Najnovšie  unikli informácie o tom, že nový iPhone 6S bude mať hrúbku 7,1mm.

iPhone 6S bude možno hrubší

Apple posledné rokyi snaží predstaviť čo najtenší iPhone. Dostalo sa to až do štádia, kedy počas minulého roka predstavilo iPhone 6 a iPhone 6 Plus, ktoré trpeli ohýbaním. Spoločnosť, zdá sa, vie o tomto probléme a chce ho odstrániť. Jedným riešením je použitie pevnejšieho materiálu na šasi, no a druhým riešením je potom navýšenie hrúbky o pár stotiniek milimetra. Na následujúcom renderi, ktorý pravdepodobne unikol z továrne Foxconn, môžme totiž vidieť, že budúca generácia iPhonu bude možno o 0,2 mm hrubšia ako tá predošlá.

- Reklama -

V praxi by to teda znamenalo, že menší iPhone 6S bude rovnako hrubý ako iPhone 6 Plus. 0,2 mm je naozaj máličko a ľudské oko rozdiel v hrúbke zrejme ani nepostrehne, avšak v praxi by to mohlo znamenať zvýšenú odolnosť voči ohýbaniu. Tým pádom by mohol na hrúbke nabrať aj iPhone 6S Plus. Samozrejme, informácie zatiaľ nie sú potvrdené a tak nikto nemôže povedať aké budú iPhony v skutočnosti hrubé. Ak by to však znamenalo zvýšenú výdrž batérie a vyššiu odolnosť voči ohýbaniu, určite by sme väčšiu hrúbku všetci uvítali!

3D rendery iPhonu 6S - svetapple.sk
3D rendery iPhonu – svetapple.sk

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.