Veľa ľudí sa nás neustále pýta, čo je najsilnejším článkom súčasných iPhonov. Poväčšine spomíname rýchlosť, vynikajúci mobilný operačný systém, iOS a tiež fantastický fotoaparát, s ktorým nielen odfotíš, ale aj natočíš skutočne profesionálne snímky. iPhone je proste in, ale predsalen má aj nejaké negatívne stránky, prevažne jednu, na ktorú sa pýta tiež veľa ľudí, aká to asi tak je?

Aký vidíme najväčší problém súčasných iPhonov?

Telefóny sú v dnešnej dobe naozaj špičkové vreckové počítače, dokážu takmer všetko, na čo sme len pred pár rokmi potrebovali niekoľko samostatných zariadení. Dnes to máme všetko v jednotnom, elegantnom a hlavne tenučkom a ľahučkom iPhone. Technológie sa navyše medzičasom vyvinuli a sú na vyššej úrovni ako kedysi pri spomínaných samostatných zariadeniach. Nevadí, veď doba ide dopredu.

- Reklama -

Čo ale nejde dopredu už niekoľko rokov je jedna dôležitá vec. Je to výdrž batérie. Jej kvalita a kapacita sa ani zďaleka nepribližuje takému pokroku, aký firmy predvádzajú pri svojich technológiách ako napríklad fotoaparát či procesor, čo však z toho, keď je telefón vybitý alebo sa ho snažíme používať čo najmenej pri náročných procesoch aby sa náhodou nevybil?

Baterka - svetapple.sk

Myslíme si, že by sa technologické firmy na čele s Applom mali posnažiť investovať najmä do batérie. Tá nielen kráko vydrží, pretože má malú kapacitu, ale ani jej celková životnosť nie je práve najlepšia. Prečo? Lebo po 2-3 rokoch stráca veľké percento kapacity a po dlhšej dobe sa zariadenie bez nabíjačky už hádam ani nezapne a treba ju vymeniť. Ak teda existuje vec, ktorá nám vyslovene chýba, je to práve kvalitnejšia baterka.

Možno jej vývoj stojí milióny amerických dolárov, ale vyriešilo by to problém, ktorý nás trápi už minimálne 10 rokov, odkedy sú smartfóny podstatne lepšie. Pred tými 10 rokmi nám vôbec nevadilo, že batéria vydrží len 2-3 dni, no dnes pri 10 hodinách na 20% v režime šetrenia to nie je vôbec príjemné, však? 🙁

Batéria - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here