Jedna z najznámejších amerických show musela byť pozastavená kvôli pandémii koronavírusu. Realizačný tím však automaticky začal hľadať spôsob, ako by mohol tento problém vyriešiť. Súťažiaci obdržali najnovšie iPhony, na ktoré sa natáčajú, aby mohla show pokračovať…

„American Idol“ sa natáča pomocou iPhonu!

Je to až neuveriteľné ako nám dokážu moderné technológie pomáhať každý jeden deň aj v situáciách, akou je pandémia COVID-19. To čo kedysi nebolo možné, sa dnes s trochou snahy dá zvládnuť aj so zariadením, ktoré schováme do vrecka. Reč je o obyčajnom iPhone, ktorý aktuálne pomáha natáčať svetoznámu show, „American Idol“. Hoci sa jej vysielanie kvôli koronavírusu pozastavilo, už 26. apríla by sa mala dostať späť na obrazovky, pričom „obraz“ zabezpečí jablkový smartfón.

- Reklama -

Producenti tejto relácie tvrdia, že je to jednoduchá cesta ako získať kvalitné zábery a umožniť tak tejto show, aby mohla z domova súťažiacich pokračovať. Podľa ich názoru majú iPhony absolútne špičkové schopnosti, v oblasti natáčania videa a nebolo by prekvapením, keby niekedy v budúcnosti nahradili profesionálne kamery, ktoré sa nachádzajú v štúdiu. Trochu odvážne tvrdenie, ale prečo nie…

Pôvodne chcel realizačný tím rozoslať súťažiacim komplikované kamery. Problém bol však v tom, že si neboli istí, či by ich súťažiaci zvládli ovládať a správne nastaviť. Samotný obraz by tak mohol mať lepšiu kvalitu (pri dokonalých podmienkach) ale tú by ovplyvňovalo veľa iných faktorov. Namiesto toho dostanú súťažiaci do rúk najnovší iPhone, ktorý väčšina z nich veľmi dobre pozná. Kvalita výstupov bude teda pravdepodobne lepšia, pretože nastavenie bude jednoduchšie. Čo si o tomto kroku myslíte vy, bude to stačiť?

American Idol sa natáča pomocou iPhonu!
American Idol sa natáča pomocou iPhonu!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.