Spoločnosť Apple ponúka svojim používateľom naozaj široké možnosti v oblasti fotoaparátu na iPhone či iPade. Patrí sem samozrejme aj časozberné video, pomocou ktorého môžete v rýchlosti zaznamenať svoj projekt. Ako sa ale používa a čo dodržať pre najlepší výsledok? Tu je odpoveď.

Na čo sa časozberné video používa

Pokiaľ ste nikdy nemali čo dočinenia s týmto druhom videa, treba začať s tým, na čo ho môžete používať. Tento zrýchlený režim nezaznamenáva napríklad 30 fps za sekundu ale podstatne menej snímok (koľko presne môžete vidieť v tabuľke nižšie). Je určený na to, aby ste zachytili pokojne aj niekoľkohodinovú prácu a premenili ju na polminútový, kratučký záznam.

Vo svete je tento druh videa čoraz populárnejší. Ľudia pomocou neho dokumentujú svoje umelecké diela, cestovanie, výrobu zaujímavých produktov atď… Pokiaľ robíte niečo, čo by ste chceli svetu ukázať v priebehu niekoľkých sekúnd a je to aspoň trochu zaujímavé alebo výnimočné, vezmite stojan, nastavte zariadenie a poďte do toho. Sami sa budete čudovať, aké jednoduché a zároveň veľmi príjemné video ste vo výsledku urobili.

Ako natáčať časozberné video na iPhone? Takto dosiahnete najlepší výsledok.
Ako natáčať časozberné video na iPhone? Takto dosiahnete najlepší výsledok.

Ako natáčať časozberné video na iPhone?

  • Nastavte si vaše zariadenie, aby čo najlepšie snímalo obraz, ktorý chcete zaznamenať.
  • Otvorte aplikáciu fotoaparát a na posuvníku vyberte „časozber“ (nachádza sa na ľavej strane).
  • Začnite natáčať.

Tipy pre dosiahnutie najlepšieho výsledku:

Vyššie uvedený postup pravdepodobne všetci dobre poznáte. Ak ste sa niekedy čo i len „hrali“ v aplikácii fotoaparát, samotnú možnosť časozberného videa ste tu určite videli. Existujú ale určité tipy, ktoré by ste pri práci s ním mali tiež poznať. Zhrnuli sme ich pre vás v týchto bodoch:

  • Skúste použiť stojan alebo statív. Časozberné video vyzerá lepšie, keď je „statické“ a nie je natočené z ruky.
  • Na iPhone s viacerými šošovkami objektívu môžete zvoliť napríklad ultraširokouhlý režim alebo potom zoom. Skúste sa s tým pohrať (počas natáčania to už zmeniť nejde).
  • Nezabudnite vaše zariadenie napojiť do nabíjačky (ak je to možné). Predsa len budete natáčať možno aj niekoľko hodín v kuse a nechcete aby sa telefón vybil.
  • Na iPhone aktivujte možnosť Nerušiť. Stačí, že vám niekto zavolá a záznam sa automaticky preruší. Tomu chcete pre čo najlepší výsledok určite zamedziť.
  • Nezabudnite si na iPhone pozrieť, či máte dostatok úložiska. Samozrejme nemusia to byť desiatky GB. Ak ale chcete natáčať dlhšie video, budete potrebovať trochu viac miesta. iPhone následne video spracuje a vytvorí z neho len niekoľko MB súbor.
Prečítajte si tiež  Prvýkrát sa hovorí o tom, že iPhone 12 môže zdražieť. Je to reálne?

To je od nás asi všetko. Apple si na tému časozberného videa vytvorilo vlastné video, respektíve návod, ktorý vám pomôže s ovládaním. Trvá sotva niekoľko desiatok sekúnd, tak si ho určite pozrite tiež. Nezabudnite, že na našom webe máme aj iné články, ktoré by vám mohli teoreticky pomôcť. Sú to napríklad:

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.