Výrobcovia zariadení s operačným systémom Android sa chystajú na skoré uvedenie jeho v poradí už štrnástej verzie. Patrí sem aj spoločnosť OnePlus, ktorá má už v podstate dokončenú svoju nadstavbu OxygenOS 14. Ako informuje 9to5Google, nadstavba prinesie pomerne slušný počet noviniek vrátane jednej, ktorá sa evidentne inšpirovala interaktívnym riešením od spoločnosti Apple.

Aby sme nechodili okolo horúcej kaše, smartfóny od OnePlus by už čoskoro mohli dostať svoj vlastný „Dynamic Island“. Vo vrchnej časti používateľského rozhrania OxygenOS 14 sa pri niektorých funkciách zobrazí drobná pilulka, ktorá na všetkých doposiaľ zverejnených záberoch ukazuje čas (pri funkcii časovača alebo nahrávania obrazovky). Akonáhle na ňu človek klikne a podrží tu prst približne 1 sekundu, automaticky sa objaví väčšie okno, v ktorom je možné danú funkciu ovládať.

Presne takto funguje aj riešenie od spoločnosti Apple. Jediným rozdielom je to, že pilulka je v prípade iPhonov priamo súčasťou systému Face ID, ktorý obsahuje niekoľko snímačov a samozrejme prednú selfie kameru. Vyzerá to teda ešte o čosi efektnejšie.

Vyzerá podobne no funguje trochu ináč 

9to5mac dodáva, že samotná animácia nie je z jeho pozorovaní taká plynulá, ako v operačnom systéme iOS, no funguje na veľmi podobnom princípe. Jediným rozdielom je snáď iba to, že na iPhone 14 Pro / 14 Pro Max a na každom iPhone 15 je funkcia Dynamic Island konštantná v celej aplikácii a celkovom prostredí telefónu.

Pri OnePlus sa objavuje iba sporadicky pri niektorých funkciách. Keď žiadnu z nich nevyužívate, pilulka s odpočtom jednoducho zmizne.

Vývojári nadstavby OxygenOS 14 sľubujú, že ho sprístupnia už čoskoro, no presný dátum vydania zatiaľ nepoznáme, nakoľko spoločnosť Google ešte ani nevydala operačný systém Android 14.

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  iPhone 12 mini vs iPhone 13 mini v teste výdrže batérie. Aký je to rozdiel?
Môže ťa zaujímať
- Reklama -