Zabezpečenie zariadenia s Avira Mobile Security

Väčšina ľudí si chráni svoje zariadenie krytom na iPhone, no už málokto dbá na ochranu jeho „vnútra“. Pád ho síce môže poškodiť, no ani zďaleka nenarobí toľko škody, ako únik dát či napadnutie vírusom. Aplikácia Avira Mobile Security sa o bezpečie vášho mobilu postará za vás. 

Výhodou je, že poskytuje množstvo funkcií bezplatne, vrátane správcu súkromia, VPN, ochranu proti krádeži, skener siete, analyzátor zariadenia, správcu úložiska fotografií či zálohovanie kontaktov. Priplatiť si môžete za ochranu proti phishingu, blokovanie nevyžiadaných hovorov a monitoring úniku dát. 

Zdroj: pexels.com

Úprava fotiek a videí s aplikáciami Lightroom a Splice

Lightroom je jednou z najpopulárnejších aplikácií na úpravu fotiek. Vďaka mnohým dostupným funkciám v nej dokážete za pár minút aj vo svojom smartfóne profesionálne upraviť akúkoľvek fotografiu. 

Výhodou Lightroomu je, že je veľmi intuitívny a jednotlivé presety (nastavenia v rámci úpravy jednotlivých fotiek) si môžete uložiť. Ak patríte k milovníkom Instagramu, táto funkcia vám pomôže viesť si ho v jednom tóne. Takisto si môžete priplatiť za rozšírenú verziu a užívať si ešte lepšie vychytávky. 

Ak však chcete na svojom Instagrame zdieľať aj krátke videá, pri úprave vám dobre poslúži aplikácia Splice. Na základnú úpravu videí – na zrýchlenie, spomalenie, orezanie, skrátenie a vloženie textu alebo zvuku, vám postačí neplatená verzia. Ak by ste chceli do videa pridať aj iné efekty a zložitejšie prechody, budete si musieť priplatiť.

Zdroj: pexels.com

Minúta, vďaka ktorej zostanete v obraze

Snáď každý z nás si dokáže počas dňa nájsť minútu na to, aby si prečítal najnovšie správy z domova i zo sveta. Vďaka aplikácii Minúta, tak budete za 60 sekúnd v obraze. Nečakajte však najnovšie pikošky zo šoubiznisu. Práve naopak, informácie v nej sú z oblasti ekonomiky, politiky, kultúry a športu. Navyše sú rozdelené chronologicky a napísané stručne, jasne a výstižne.  

Headspace

Meditačnú aplikáciu Headspace si zamiluje každý, kto chce pracovať na svojom sebarozvoji. Stiahnuť si ju môžete, aj keď ste doteraz meditáciu neskúšali. Meditácia je vždy vedená odborníkom, ktorý vám všetko vysvetlí. V tejto aplikácii nájdete aj milé animácie, ktoré vám pomôžu s pochopením jednotlivých meditačných techník, naučia vás, ako vnímať prítomný okamih a nenechať sa rušiť okolím. 

Meditačné kurzy sú zamerané na rôzne oblasti života. Vybrať si môžete podľa toho, na čom by ste chceli momentálne pracovať. Trápi vás stres? Tréma? Úzkosť? Čaká vás dôležitá skúška? Headspace vám pomôže vyčistiť si myseľ a naučí vás, ako si poradiť v rôznych životných situáciách.

Prečítajte si tiež  iPhone 11 je už lacnejší ako iPhone SE 3. Ešte stále sa oplatí kúpiť
Zdroj: pexels.com

Jedinou nevýhodou je, že musíte vedieť po anglicky a za aplikáciu zaplatiť. Okrem samotnej meditácie v nej však nájdete aj cvičenia na zlepšenie spánku, videá s pohybovými aktivitami či playlisty s hudbou, ktorá zlepšuje sústredenie.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJSponzorovaný príspevok
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.