Jablková spoločnosť už získala za nové zariadenia nemalú chválu. Netreba sa čudovať, sú skutočne podarené. Ako sa im darí v predajoch? Vyzerá to tak, že celkom dobre. Až 20% používateľov sa rozhodlo pre jeho najnovšiu variantu počas 3. štvrťroku 2019. iPhone 11/11 Pro dokázal za 10 dní predaja dosiahnuť fantastické výsledky.

iPhone 11/11 Pro dokázal za 10 dní predaja dosiahnuť fantastické výsledky.

Pokiaľ povieme, že Apple predalo približne 20% nových iPhonov v USA a považujeme to za úspech, znie to asi divne. Chýba ale kontext. Tento údaj zistila spoločnosť Consumer Intelligence Research Partners, ktorá sa pozrela na predaje počas tretieho štvrťroka 2019. Už to teda dáva väčší zmysel. Je to obdobie mesiacov júl, august a september. No a keďže modely 11 a 11 Pro sa vrámci tohto obdobia predávali len počas posledného menovaného mesiaca a aj to len na 10 dní, môžeme hovoriť o mimoriadne pozitívnych číslach.

Najnovšie údaje, ktoré pochádzajú z USA trhu ukazujú správanie zákazníkov. Ako sa ukazuje, tí stále dávali aj počas posledného obdobia (pred predstavením nových modelov) prednosť lacnému iPhonu XR. Jeho predaje predstavovali až 36% z celkových predajov iPhonu v USA. Z toho nám vypláva, že bol populárnejší ako vlajková loď, model XS či XS Max. Dôležitejšie je ale iné číslo.

iPhone 11/11 Pro dokázal za 10 dní predaja dosiahnuť fantastické výsledky. Najpredávanejší bol ale aj tak model XR.

To je 20%, ktoré patrí všetkým novým iPhonom 11 a iPhonom 11 Pro spolu. Apple dokázalo do celkových predajov zasiahnuť až 20% za 10 dní predaja. Jednotlivo potom najlacnejší iPhone 11 predstavoval 9% predajov, čo je najviac spomedzi noviniek. iPhone 11 Pro na tom ale tiež nebol vôbec zle. Z koláča si odhryzol až 6%. Najslabší bol napokon model 11 Pro Max. Ten dosiahol len 4% predajov. Na druhú stranu však pri pohľade na jeho počiatočnú a konečnú cenovku tomuto údaju úplne rozumieme. Nie každý je hneď pripravený „vysoliť“ toľké peniaze za smartfón.

Uvidíme ako sa im bude dariť ďalej

Nech už to vyzerá akokoľvek, tieto čísla považujeme za dobre. Predaje prebiehali z približne 91 dní len 10 dní a dosiahli hodnotu 20%. Konkrétnejšie čísla nám však bude musieť oznámiť až Apple. Podľa analytikov to bude tento rok veľmi dobré. Apple vraj bude atakovať 75 miliónov predaných kusov o čom sa v lete nikomu asi ani nesnívalo. Hold, modely 11 a 11 Pro sú jednoducho úspech a nedá sa to spochybniť…

Prečítajte si tiež  Will Smith za svoju facku draho zaplatí. Záujem oň prestáva mať Apple aj Netflix
iPhone 11/11 Pro dokázal za 10 dní predaja dosiahnuť fantastické výsledky. Najpredávanejší bol ale aj tak model XR.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -