Hĺbka fotiek bola kedysi výsadou zrkadloviek, no dnes je všetko inak a pomocou iPhonu 7 Plus môžeš fotky s efektom hĺbky automaticky pomocou režimu Portrét. Po uvedení iPhonu 7 Plus sa zdalo, že podobný efekt v starých iPhonoch nenájdeme, no opak je pravdou a takmer v každom iPhone je možné tento efekt dosiahnuť.

Aplikácia Patch dá automaticky tvojim fotkám hĺbku aj bez iPhonu 7 Plus

V poslednom období nás nové aplikácie doslova prekvapujú a posúvajú hranice toho, čo s iPhonom dokážeme robiť. Či už ide o rôzne aplikácie z kategórie produktivity alebo zábavy, vždy je v App Store niečo, čo tam predtým nebolo. Výnimku netvorí ani kategória aplikácií na fotenie či úpravu fotiek, keďže ich vývojári sa neustále zlepšujú a očaria nás novinkami.

Medzi takéto aplikácie najnovšie pribudla aj appka Patch, pomocou ktorej je možné na fotkách automaticky dosiahnuť želaný efekt hĺbky, teda tzv. bokeh efekt dobre známy z iPhone 7 Plus či DSLR fotoaparátov. Ako som už v nadpise spomínal, ide o automatickú úpravu už odfotenej fotky jednoduchým a veľmi rýchlym importom a výpočtom toho, čo má byť zaostrené a čo rozmazané. Síce sa aplikácia snaží urobiť ťažkú prácu za teba, môže sa stať, že pri niektorých fotkách, kde objekty splývajú bude efekt chybný. V takomto prípade stačí použiť nástroj masky alebo gumy, pomocou ktorých ľahko a do detailov chybnú automatickú úpravu vylepšíš. Patch je v App Store dostupná zadarmo (od iPhonu 5s), no pokiaľ chceš odstrániť vodoznak v dolnom rohu priprav si 99 centov.

baner2_31

‎Fore Photo
‎Fore Photo
Developer: Henry Lee
Price: Free+
  • ‎Fore Photo Screenshot
  • ‎Fore Photo Screenshot
  • ‎Fore Photo Screenshot
  • ‎Fore Photo Screenshot
  • ‎Fore Photo Screenshot
  • ‎Fore Photo Screenshot

Môže ťa zaujímať
- Reklama -