Je to skoro neuveriteľné, ale spoločnosti Apple sa perfektne darí aj v časoch, keď majú ostatní problémy. Ako príklad môžeme uviesť spoločnosť Samsung, ktorá má dnes na skladoch cez 50 miliónov nepredaných smartfónov, pretože precenila dopyt na rok 2022. Aby sme však boli objektívni, všetko skomplikovala aj inflácia, vojna na Ukrajine a pandémia COVID-19 v Číne.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 môže zdražieť všade mimo USA. Dôvodov je hneď niekoľko

Technologický gigant z Cupertina sa ale určite na nič sťažovať nemôže. Jeho predaje sú fenomenálne aj napriek tomu, že iPhone 13 sa pomaly blíži ku koncu svojho životného cyklu. Firme sa vďaka tomuto modelu podarilo medziročne zvýšiť trhový podieľ, pričom nejde o zanedbateľné čísla.

Zatiaľ čo počas Q1 2021 zaznamenala spoločnosť Apple 57 % podieľa na trhu s predanými smartfónmi, v rovnakom období počas roka 2022 to bolo až 62 %. Vychádzame pritom zo štúdie od Counterpoint Research, ktorá býva každý rok veľmi presná a riadia sa ňou prestížni analytici a taktiež investori.

Ostatní sa na spoločnosť Apple necyhtajú 

Na druhom mieste sa ocitla spoločnosť Samsung so 16 % podieľom na trhu, ktorý je o 2 % nižší v porovnaní s rokom 2021. Na treťom mieste je potom Oppo s 5 %, na štvrtom mieste Xiaomi so 4 %, na piatom mieste Vivo s 3 %, na šiestom mieste Huawei takisto s 3 % a všetci ostatní výrobcovia uzatvárajú rebríček s celkovým počtom predajov na úrovni 6 %.

Dôležité je tiež dodať, že azda najväčší prepad zaznamenala spoločnosť Huawei, ktorú predbehli až traja konkurenti. Dôvodom sú zrejme obmedzenia predaja, ktoré súvisia so sankciami medzi USA a Čínou a takisto prechod na vlastnú platformu.

Prečítajte si tiež  Toto je 5 nastavení fotoaparátu pre iPhone 13, o ktorých musíte vedieť

Dajte nám vedieť do komentára, ktorý posledný iPhone ste si zakúpili vy a či si v najbližšej dobe plánujete zaobstarať jeho poslednú predstavenú generáciu. Tešíme sa na všetky vaše názory a reakcie.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -