Nedávno sme vás informovali o kroku, ktorým chce Apple zamedziť falošným batériám aby sa dostavali do jeho zariadení. Originál je len jeden a nedá sa skutočne ničím nahradiť. Existuje ale ešte jeden spôsob ako zastaviť falošné akumulátory, ktorý reálne hrozí, Apple a brutálna taktika ako odstaviť falošné batérie….

3Apple a brutálna taktika ako odstaviť falošné batérie? Možno to práve teraz iba zľahka začalo

To o čom sme dneska písali je naozaj zaujímavý spôsob ako odstaviť používateľov, ktorí si dali nainštalovať falošnú batériu do svojho iOS zariadenia. Nejde pri tom o nič drastické ani o nič čo by ich akokoľvek obmedzovalo pri používaní. Jednoducho ale nemôžu mať všetky výhody, ktoré sa týkajú len a len majiteľov zariadení, ktorí sú verní originálnemu príslušenstvu.

Je to správny spôsob akým ochrániť ľudí a odradiť ich od toho aby pri zariadení, ktoré často ako nové stálo cez 1000€ šetrili drobné a riskovalo to, čo prinášajú neoriginálne, necertifikované akumulátory, ktoré nemajú žiadnu garanciu kontroly alebo testovania. Bude to ale stačiť?

Možno pre pár percent používateľov áno. Ostatní ale budú pokračovať v trende neoficiálnych náhradných dielov. Apple by mohlo v budúcnosti pritvrdiť. Batérie, ktoré nebudú originálne nemusia vôbec fungovať.

Späť
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here