Apple je v súčasnosti najhodnotnejšia značka na svete a taktiež je preslávená tým, že ti dokáže predať čokoľvek bez toho, aby ti to vôbec ponúkla, pretože sa ti daný produkt zapáči natoľko, že zaň zaplatíš astronomické ceny. Na druhej strane ale nejde o žiaden druhoradý šmejd, ale naopak o prvoradú technológiu. Dôkazom toho je asi aj to, že procesor v pol roka starom iPhone 6S je výkonnejší ako ten v pár dní starom Samsungu Galaxy S7. Koniec koncov, je druhý najvýkonnejší na svete!

Apple A9 je druhým najrýchlejším mobilným procesorom na svete

Apple je vo svete technológií momentálne jednotka, predaje spoločnosti sa rovnajú takým číslam, že sa im doslova dá ťažko veriť a smartfóny sú také výkonné, že sa konkurencia nestačí čudovať. Áno, vieme veľa sa o tom píše ale čo ukazujú skutočné čísla z testov samotných procesorov, ktoré nájdeme v novodobých smartfónoch? Apple jasne ukazuje, že v tomto smere viac napreduje a je neuveriteľne popredu.

- Reklama -

Apple nikdy nemalo v pláne ponúknuť čo najvýkonnejšie procesory vo svojich iPhonoch. Teda áno, výkonné boli, ale papierový výkon nebol priorita. Priorita bolo vždy dokonalé zosúladenie HW+SW, vďaka ktorému sú iPhony také neuveriteľne rýchle a porážajú aj najnovších konkurentov, hoci sú na trhu už nejaký ten piatok. Apple A9 bol ale očividne iný a okrem dokonalého spojenia procesora a iOS je aj samotný čip veľmi výkonný.

iPhone 6S - svetapple.sk

Potvrdil to aj najnovší test, ktorý nám ukázal, že Apple na iPhone 6S naozaj makalo a Apple A9 je toho len dôkazom. Na svete je totiž len jeden procesor, ktorý je ešte výkonnejší ako samotná A9-tka. Je to Snapdragon 820, ktorý si víťazstvo určite zaslúži.

Spomenúť by si ale zaslúžilo aj tretie miesto, na ktorom sa nachádza Exynos 8890, ktorý je spolu so Snapdragonom 820 dodávaný do rôznych variant telefónu Galaxy S7. Exynos síce na Apple nestačil ale keď sa pozrieme na čísla testu zistíme, že oba procesory sú takmer na rovnakej úrovni. Ak si teda kúpiš iPhone, poprípade akýkoľvek smartfón v ktorom je jeden zo spomínaných procesorov, určite si môžeš byť istý, že na trhu v podstate nič výkonnejšie nenájdeš, sú jednoducho špičkové!

iPhone 6S - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.