Minulý týždeň sme písali o iPhone SE, respektíve o jeho novšej verzií, ktorá by sa mala objaviť niekedy počas tohto mesiaca. Veľa šancí sme tomu nedávali, pretože predstavovať lacnejší iPhone mesiac pred tým, ako má vyjsť iPhone 8 nám proste prišlo ako nezmysel. Ak sa tohto zariadenia dočkáme, dočkáme sa ho po boku iPhonu 8 a nie takto samostatne. Na druhú strane ale dnes prichádza novšia správa, ktorá nám príde dôveryhodnejšia. iPhone SE 2. generácie tento rok ale neuvidíme!

iPhone SE 2. generácie

Len pár dní dozadu sme priniesli info o tom, že iPhone SE príde vo svojej druhej generácií niekedy počas augusta, teda niekedy počas tohto mesiaca. Správa nebola príliš dôveryhodná, preto sme ju aj tak formulovali, no a ako sa ukázalo, presne to čo sme očakávali sa napokon naplnilo. Najnovšie informácie a hlavne zdroje blízke dodávateľom Applu tvrdia, že iPhone SE nevyjde v auguste a dokonca nevyjde ani počas tohto roka. Jeho predaj je plánovaný až na začiatok 2018 a dôjde k drobným zmenám, ktoré toto zariadenia ešte vylepšia.

- Reklama -

Tento mesiac sme sa mali dočkať len akéhosi upraveného iPhonu SE, ktorý príde so skutočne minimálnymi zmenami, no za to s ešte výhodnejšou cenovkou. Nehovorilo sa však o výkonnejšom procesore a iných zmenách tak ako dnes. Najnovšia špekulácia totižto toto všetko potvrdzuje. Cena ale ostane aj pri druhej generácií iPhonu SE rovnaká ako pri tej prvej. Hardvér sa ale zmení!

Táto správa pochádza od Focus Taiwan, ktorí tvrdia, že hlavný dodávateľ Winstron Corp. pripravuje rozšírenie výrobných závodov pre iPhone v Indii. Výroba sa vraj má zamerať na úplne nový iPhone SE, ktorý nebude len vylepšený ale ponúkne generačnú obmenu. Na trh sa dostane začiatkom roka 2018.

iPhone SE - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.