V súčasnej dobe sa všetky správy točia len okolo budúcej vlajkovej lode spoločnosti Apple. Všetci píšu o iPhone 8, ktorý prinesie niekoľko revolučných noviniek. Tieto novinky uvidíme pri Apple vôbec po prvýkrát a môžeme sa na ne tešiť. Telefón okrem iného prinesie aj technológiu OLED displeja, ktorý má hneď niekoľko výhod, a tak sa firme oplatí zakomponovať ho aj do svojich ďalších zariadení. Kedy to ale bude?

Tento rok 3 nové iPhony

Začneme asi tým, čo nás vlastne čaká tento rok. Nebude to len taký obyčajný rok. Dočkáme sa hneď 3 nových iPhonov. Na čele týchto zariadení by mal byť samozrejme iPhone 8, prípadne iPhone, ktorý bude predstavovať túto generáciu, ale s iným názvom (napríklad iPhone X či iPhone Anniversary). To je ale teraz nepodstatné. Podstatné je skôr to, že po jeho boku by sa mali objaviť aj ďalšie nové modely, a to konkrétne iPhone 7S, iPhone 7S Plus a dokonca možno aj iPhone SE.

- Reklama -

Určite sa pýtaš, načo by to Apple robilo. Načo by predstavovalo 3 nové iPhone na jednom evente a to rovno 2 generácie. Je to proste marketingový ťah. Vďaka predstaveniu modelov 7S a 7S Plus si udržia svoju súčasnú cenu a iPhone 8 sa tak bude môcť predávať ešte za viac.

Apple zamestnáva tých najlepších finančných expertov na svete a je to cítiť. Tak či onak, len jeden z týchto troch nových iPhonov prinesie OLED displej, ktorý by sa mal nachádzať na celej prednej strane a dokonca sa pošuškáva, že by mohol byť aj zaoblený. Mal by sa v ňom nachádzať Home Button a rovnako tak technológia 3D Touch.

Apple by zároveň mohlo odstrániť Touch ID senzor a nahradiť ho novým skenovaním tváre či dúhovky. Ostatné modely potom ponesú klasické IPS panely, ktoré sú možno viac energeticky náročné, no na druhú stranu boli veľmi dobre oceňované. To ale neznamená, že sa aj tu udržia navždy.

iPhone 8 - svetapple.sk

Rok 2018

Počas tohto roka by malo od svojich celkových troch dodávateľov získať okolo 60 000 000 OLED panelov pre svoje iPhony. Číslo bude ešte pravdepodobne väčšie, ale zatiaľ ide len o hrubý odhad. Firma nedokáže zabezpečiť dostatočné množstvo týchto displejov a navyše nahradzovanie na miesto IPS panelov v prípade modelov 7S a 7S Plus neprichádza v úvahu.

Neoplatí sa to už len z pohľadu, akej starej bude model 7S a 7S Plus konštrukcie. Telefóny teda dostanú nové displeje až keď príde poriadna modernizácia, a to by sa malo stať už na budúci rok.

Okrem iného zdroje z dodávateľských reťazcov prezrádzajú, že v roku 2018 by malo Apple odoberať vyše 120 000 000 OLED panelov. O rok neskôr ich už teda bude toľko, že ich bude dosť pre všetky možné iPhony. Držíme teda palce. OLED panely sú omnoho flexibilnejšie a energeticky úspornejšie a presne to potrebujeme.

iPhone 8 - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.