Príchod novej vlajkovej lode v podobe modelov iPhone 14 je síce stále ďaleko, no Apple sa naň vo veľkom pripravuje. V priebehu tohto týždňa bude jablková spoločnosť vyhodnocovať výsledky testovania nových OLED displejov iPhonu 14 a následne spustí sériovú výrobu.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 má dostať "zásadné" zlepšenie výdrže batérie na jedno nabitie. Tu sú očakávané hodnoty

Príslušné panely OLED sú údajne určené pre štandardný 6,1″ model iPhone 14, ktorého hromadná výroba sa má začať v priebehu júla až augusta. Displeje pochádzajú od čínskeho výrobcu zobrazovacích panelov BOE, ktorý sa začiatkom tohto roka zaplietol do kontroverzie po tom, ako Apple zistil, že dodávateľ tajne zmenil šírku obvodu tenkovrstvových tranzistorov na paneloch OLED pre iPhone 13.

Po tom, ako vedenie BOE navštívilo Cupertino aby situáciu s Apple vyriešilo, boli panely OLED opäť schválené. Urovnanie sporov bolo urýchlené aj faktom, že prítomnosť firmy BOE v dodávateľskom reťazci vytvára tlak na spoločnosti Samsung Display a LG Display, aby boli konkurencieschopnejšie a znížili ceny.

iPhone 14 Pro
Zdroj: YouTube / the Hacker 34

Problémy spojené so zmenami v displeji iPhonu 13 pravdepodobne obmedzia počet displejov, ktoré si Apple objedná od BOE na približne päť miliónov. Spoločnosť BOE dúfa, že dostane súhlas spoločnosti Apple do konca júna, no dodávateľ má údajne niekoľkotýždňové meškanie za spoločnosťami Samsung a LG. Napriek oneskoreniam u výrobcov v Číne sa očakáva, že modelový rad iPhone 14 bude uvedený na trh ako zvyčajne na jeseň.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJThe Elec
Tomáš Varga
Redaktor a autor obsahu na svetapple.sk, no hlavne veľký fanúšik firmy Apple a jej ideológie. Okrem noviniek z jablkového sveta patrí medzi moje záujmy aj videoherná sféra, hudba a cestovanie.