Apple svoj najnovší iPhone 6 predstavilo len prednedávnom, no po webe sa už začínajú objavovať prvé špekulácie, ktoré nám naznačujú prítomnosť nastávajúceho modelu, ktorý pravdepodobne ponesie označenie 6S/6S Plus. Z prvých správ môžme napríklad vedieť to, že juhokórejský gigant, by mal preň vyrobiť väčšinu procesorov! 

Väčšina pre Samsung

To, kto bude vyrábať procesory, pre budúce iPhony, je už niekoľko mesiacov pomerne otvorená téma. Nikto zatiaľ nevie určiť, ako to  vlastne s výrobou procesorov bude. Posledné špekulácie, ktoré pochádzajú z Číny, nám ale tvrdia nové podstatné fakty. Vieme dobre, že Apple a Samsung sa príliš v láske nemajú, no žiaľ pravda je taká, že ba ako spoločnosti jedna bez druhej jednoducho nemohli fungovať. Apple je závislé na čipoch, ktoré mu dodáva technologický gigant a Samsung jednoducho potrebuje peniaze, ktoré mu Apple za čipy zaplatí. Podľa zdrojov čínskych médií by mal prevziať produkciu čipov pre iPhone 6S/6S Plus práve Samsung!

- Reklama -
Sasmung- svetapple.sk
Sasmung- svetapple.sk

TSMC nebude mimo hry

Správy nám však ďalej uvádzajú aj to, že omnoho menšia taiwanská spoločnosť TSMC, ktorá vyrába procesory zastaranejším technologickým procesom, nebude odstrihnutá z hry. Samsung by mal totiž prevziať výrobu len pre iPhone, no Apple A9 (A9X) čipy, by sme mali vidieť aj v budúcoročných iPadoch. Práve tie by mali vyrábať v TSMC!

iPad Air 2 - svetapple.sk
iPad Air 2 – svetapple.sk
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.