Jablková spoločnosť zažíva ťažšie obdobie a niekedy sa to bude musieť prejaviť. Nízke predaje ju nútia hľadať možnosti ako sa so stratami vyrovnať. Jednou z možností je aj šetrenie na výrobe. Nemalo by však ísť o šetrenie na úkor zákazníka či produktu. Malo by ísť o šetrenie vrámci dodávateľov. Apple bude šetriť všade kde sa dá. Je ale otázne, či sa tomu niekto podriadi. 

Apple bude šetriť u svojich dodávateľov

Dodávateľské reťazce sú na Apple mimoriadne naviazané. Je to jednoducho klient, ktorý sa neodmieta a každý kto pre neho pracuje môe zarobiť pekné peniaze. Podmienkou sú ale prísne štandardy, ktoré musia byť vo fabrikách dodržiavané. Poslednou dobou sa žiaľ stáva, že Apple musí u svojich dodávateľov znižovať výrobné množstvo rôznych komponentov. Už tento fakt je sám o sebe dosť nepríjemný a jedna spoločnosť utrpela medziročne až o 30% nižší zisk. Firma chce ale svojim dodávateľom „naložiť“ ešte viacej problémov. Apple bude šetriť.

Apple bude šetriť na výrobe nových iPhonov! - svetapple.sk
Apple bude šetriť na výrobe nových iPhonov! – svetapple.sk

Konkrétne by malo ísť o šetrenie zhruba vo výške 10%. Čo ale v číslach predstavuje milióny dolárov. Nie je preto jasné, či na to dodávatelia pristúpia. Pokiaľ by pracovali ich továrne naplno, prečo nie. Dnes ale veľa z nich pracuje len na polovicu a niekde to dokonca museli dočasne pozastaviť. K tomu všetkému ešte Apple bude šetriť na výrobe a poprosí ich o znížnie ceny o 10%. To sa nám zdá poriadne nefér a určite aj majiteľom jednotlivých fabrík.

Apple by si mohol vďaka týmto 10% percentám dorovnať obrovskú stratu, ktorá ho sprevádza už od začiatku roka 2019 (v podstate od konca roka 2018). Nebude to určite ľahké ale klesajúci záujem o smartfóny prispel k tomu, že v Cupertine musia zvoliť celkom inú taktiku na získavanie si nových zákazníkov. Momentálne na nízke predaje dopláca aj veľké množstvo celkom iných spoločností, ktoré pracujú v pozadí a v podstate o nich ani nepočuť. Apple už svojim pôsobením poslal nejednu firmu k vode a teraz ich môže byť viac. Ak začne vyžadovať ešte 10% zľavy, výrobcovia si zrejme rýchlo rozmyslia, či to má vôbec zmysel.

Apple bude šetriť na výrobe nových iPhonov! - svetapple.sk
Apple bude šetriť na výrobe nových iPhonov! – svetapple.sk

zdroj: phonearena

Prečítajte si tiež  Stiahnite si nádherné a elegantné pozadie na váš iPhone
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.