Najnovšie úniky nám oznamujú, že nový iPhone 6 ponúkne iba 1 GB RAM. Zdá sa teda, že jablkový smartfón sa so svojou operačnou pamäťou opäť nepriblíži konkurentom od Samsungu či LG.

Iba 1 GB RAM

Chlapci, zčínskeho portálu GeekBar obdržali dokument, v ktorom sa píše o operačnej pamäti nového iPhonu 6. Ten bude predstavený už 9. septembra. V dokumente sa píše o relatívne malej pamäti RAM, ktorá má poháňať najočakávanejší smartfón roka. Aj napriek očakávaniam ponúkne Apple pravdepodobne len 1 GB, podobne ako tomu bolo v prípade modelu 5 či 5S. Zdá sa teda, že v tomto smere spoločnosť opäť nedobehne svojich konkurentov ako LG a Samsung, ktorí vo svojich „High-End“ smartfónoch používajú až niekoľkonásobnú operačnú pamäť ako by to malo byť v prípade iPhonu 6.

iPhone-6-1GB-RAM
Spomínaný dokument, ktorý zverejnil GeekBar – svetapple.sk

Netreba sa však obávať

Aj napriek tomu, že táto správa nie je príliš potešujúca, s istotu môžme povedať, že nový iPhone bude fungovať absolútne plynulo, podobne ako pri jeho predchodcoch! Apple si totiž zakladá na dokonalej optimalizácií softwaru a hardwaru, a aj to je dôvod, prečo býva často papierovo slabší iPhone rýchlejší ako jeho konkurencia!

????55?????????
Apple si nikdy pri predstavovaní iPhonu nezakladal na tom, akú pamäť RAM bude zariadení mať. Snažil sa skôr docieliť dokonalú spoluprácu medzi hardwarom a softwarom – svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.