iPhone 7 je momentálne téma číslo 1 prakticky na celom svete. Všetci netrpezlivo čakáme na ďalší a ďalší únik, ktorý nám napovie, čo pre nás spoločnosť Apple chystá tento rok. Nového modelu by sme sa mohli dočkať už niekedy v polovici septembra tak, ako je zvykom. Dnes sa na internete objavilo celkom nové video, ktoré zachytáva iPhone 7 vo farbe Space Black!

iPhone 7 v čiernej farbe

Čierna farba tu bola prakticky odjakživa. Prvý iPhone síce neprinášal čisto čiernu variantu, ale pri prvom iPhone sme ani nemali na výber, nakoľko sa predával len v jednej farbenej kombinácií. Tej je najbližšia asi dnešná Space Gray varianta. Neskôr sa začal objavovať iPhone aj v bielej farbe, pričom druhá možnosť bola čisto čierna. Takýto výber sme mali až do príchodu iPhonu 5S, ktorý priniesol tretiu, zlatú farbu, no a čiernu vymenil za variantu s názvom Space Gray.

- Reklama -

Hlavným dôvodom zrejme nebol len samotný dizajn telefónu. Space Gray je nádherná farba a hodí sa všade, niekto má však možno radšej tmavšiu čiernu. Dôvod bol ten, že čierna farba sa veľmi ľahko oškrela. Na iPhone 5 vo farbe Black tak vznikali nepríjemné škrabančeky, ktoré určite nikto z nás nechcel. Za posledný rok sa paleta farieb opäť rozšírila. K dispozícií je už aj iPhone 6S či SE vo farbe Rose Gold.

Tento rok by mohla opäť pribudnúť jedna farba a podľa posledných únikov je jej prítomnosť skutočne reálna. Jej názov by mal byť Space Black (rovnako ako na Apple Watch) a farba by to mala byť veľmi podobná tej, ktorú si môžeme pamätať z iPhonu 5. Znamená to teda, že ľudia, ktorí majú radi čisto čierny dizajn a čisto čierny iPhone, sa pomaly ale isto majú na čo tešiť. Novinka poteší určite veľa budúcich majiteľov, teda jedine v tom prípade, že ju Apple predstaví.

Maketa

Následujúce video ukazuje iPhone 7 hneď v troch farebných variantoch. Je to ružovo zlatá, teda Rose Gold, čisto zlatá inými slovami len Gold, no a potom čierna, ktorá by sa mala nazývať podľa únikov Space Black. Nezabúdajme ani na to, že by nemalo ísť o náhradu za Space Gray, ale o piatu farbu v ponuke. Znamená to teda, že zákazníci si budú môcť vybrať aj čisto čiernu a tiež sivú, ktorá sa nazýva vesmírne sivá.

Následujúce video ale vraj neukazuje samotné iPhony 7, ktoré unikli z továrne Foxconn. Podľa našich informácií z továrne nemôže vyjsť nič iné ako iPhony. Znamená to teda, že prípadný únik dielov musí byť nasnímaný priamo v priestoroch továrne, alebo ide o podarený fejk, no a v tomto prípade ide o niečo medzi. Na následujúcich záberoch totižto skutočne neuvidíš originálne iPhony 7, ako poznamenala aj redakcia Macrumors.com, nájdeš tu ich makety.

Niekto šikovný zobral presné parametre a na základe už existujúcich únikov vytvoril veľmi vernú kópiu toho, čo už poznáme. Takéto makety sa vraj dajú kúpiť v Číne a dnes sa môžeme pozrieť na to, ako bude na tele iPhonu 7 vyzerať farba Space Black. Popravde, dizajn iPhonu 7 nebude revolúcia, ale veľmi sa nám páči. Aký naň máš názor ty?

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.