Určite si si všimol, že sem tam venujeme nejaký ten článok aj Apple CarPlay, čo je vlastne taký “Apple asistent” do vozidiel, ktorý sa ti na nových modeloch jednotlivých značiek spustí cez Bluetooth alebo cez USB. Ty tak môžeš pohodlnejšie šoférovať bez toho, aby bola akokoľvek ohrozená tvoja bezpečnosť, nakoľko všetko čo by si mal na iPhone, máš teraz priamo na displeji v aute. 

Apple CarPlay, čo všetko dokáže?

Apple CarPlay bol fantastický nápad, ktorý určite už aj dnes mnohým vodičom spríjemňuje život. Práve vďaka tomuto môžeš mať navigáciu priamo z iPhonu spustenú na displeji svojho auta a taktiež tu je množstvo iných výhod ako napríklad jednoduchšie telefonovanie či čítanie SMS správ. Rovnako tu potom nájdeme aj napríklad Apple Music, ktorá sa spustí v reproduktoroch.

- Reklama -

Je tu teda obrovské množstvo výhod a užívať si tieto fantastické veci môžeš už v mnohých nových vozidlách, ktoré CarPlay podporujú. Zväčša ide o modely vyššej strednej triedy ale nie je to pravidlo. CarPlay sa dá používať už aj napríklad v novej Fábii. Treba však príplatkový navigačný systém. Rovnako tak nájdeš službu aj vo vozidlách ako Mercedes-Benz triedy C či Ferrari California.

Príklad autorádia s podporou Apple CarPlay: Alpine iLX-700, ktoré sa v slovenských e-shopoch predáva za (Zdroj: Heureka.sk, )

CarPlay je teda taký “prvým signálom”, ktorý Apple zanechal v automobilovom priemysle. Momentálne vraj celá firma pracuje na svojom vlastnom automobile, a práve CarPlay je jedna z kľúčových vecí, ktorá by sa tu mala nachádzať. V tomto prípade ale asi nepôjde o taký CarPlay ako poznáme dnes ale asi o značne rozšírený systém, ktorý v bežných automobiloch nenájdeme. Späť ale k téme.

CarPlay ponúka pomerne veľa rôznych funkcií a každú z nich by bolo asi príliš zdĺhavé opisovať. Našli sme však vynikajúce video od The Verge, ktoré ukazuje všetky jeho kľúčové prvky. Video sa naozaj oplatí pozrieť, nakoľko je aj profesionálne natočené, presne preto sa pohodlne usaď a sleduj, čo možno bude dokázať aj tvoje budúce auto. Bez CarPlay ho radšej ani nekupuj!

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here