Apple si uvedomuje, že rozbité displeje na jeho smartfónoch môžu byť veľkým a drahým problémom. Aj keď patria medzi najodolnejšie na trhu, evidentne sa to dalo posunúť ešte ďalej. Predstavujeme vám Apple Ceramic Shield, ktorým je vybavený každý iPhone 12 od „mini“ až po „Pro Max“.

Nanokeramické kryštály a zložitý výrobný postup

Nová technológia, ktorá ochráni váš displej, vzniká komplikovaným výrobným procesom. Do samotnej zmesi skla sa pridávajú špeciálne, nanokeramické kryštály, ktoré sú tvrdšie než väčšina kovov. Aj keď to znie celkom jednoducho, v skutočnosti to má zásadný háčik. Keramika nie je priehľadná.

Apple z tohto dôvodu vyvinulo unikátny postup, pri ktorom zabezpečuje správny výber kryštálu a stupeň kryštalickosti. Výsledkom je maximálna tvrdosť a optická čírosť. Vďaka tomu sa dá Ceramic Shield aplikovať aj na displej, pričom nevplýva na kvalitu zobrazenia. iPhone 12 je vôbec prvým smartfónom na svete, ktorý niečo také ponúka.

Dvojitý proces iónovej výmeny eliminuje škrabance

iPhone 12

Pevnosť skla je dôležitá. Ak vám iPhone 12 spadne na zem, pravdepodobne sa nerozbije. V Apple ale potrebovali ísť ešte ďalej a zabezpečiť aj vyššiu odolnosť voči poškriabaniu. Presne preto tu bol použitý dvojitý proces iónovej výmeny rovnako, ako u zadného skla.

Samozrejme, že zariadenie nie je nezničiteľné. Keď sa budete snažiť, na sklíčku si urobíte škaredú ryhu. V rámci bežného používania je ale oveľa odolnejšie voči povrchovému opotrebovaniu. Uvidíme, ako to bude fungovať v praxi.

4X väčšia odolnosť voči pádom

iPhone 12

Pokiaľ ste sledovali event, pravdepodobne ste zachytili informáciu, že iPhone 12 je až 4x odolnejší voči pádom (v porovnaní s predchodcami). Kúzlo tohto upgradu sa neskrýva priamo v technológii Ceramic Shield (aj keď tomu značne napomáha).

Za všetko sa môžeme poďakovať novému „plochému“ dizajnu hrán. Displej a zadné sklo doliehajú k rámu (nie sú vystúpené), čo znižuje riziko priameho kontaktu. Apple tvrdí, že v tomto smere ide o najväčší medzigeneračný posun, aký kedy urobilo (tak ako vždy 🙂 ). Nechajme sa prekvapiť pri prvých testoch. Za nás ale užitočné novinky. Čo poviete?

zdroj

Prečítajte si tiež  Koncept iPhonu 6 Pro s bezdrôtovým nabíjaním!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.