Inžinieri v spoločnosti Apple majú plné ruky práce s prípravami nových produktov. Týka sa to samozrejme aj príslušenstva, ktoré je v mnohých prípadoch praktické a rozširuje možnosti zariadení. Dnes sa môžete pozrieť na patent, ktorý sa pokúša spojiť dva iPady tak, aby vznikol jeden počítač!

Apple chce spojiť dva iPady a vytvoriť z nich počítač!

Niektoré nápady môžu znieť odvážne, no vo finále by nemuseli byť vôbec také zlé. V tomto prípade sa v Cupertine snažia vymyslieť systém, pomocou ktorého by sa dali spojiť dva iPady tak, aby pôsobili ako notebook. Jeden z tabletov by ponúkal klasický displej a druhý klávesnicu, prípadne trackpad.

Firma si podala novú patentovú prihlášku len nedávno, čo potvrdzuje fakt, že sa jedná o veľmi čerstvú záležitosť. Vyzerá to tak, že nové príslušenstvo sa skladá z dvoch konektorov a jednoduchých (no zato veľmi pevných) pántov.

Toto riešenie by malo priniesť stabilnú polohu a tiež vysokú rýchlosť prenášania informácií medzi zariadeniami. Vo finále by tak používateľ netrpel dlhou odozvou zo strany systému a oba iPady by pôsobili ako jeden celok.

Obrázky, ktoré môžete vidieť vyššie v galérií popisujú nový patent a naznačujú, ako by sa dalo takéto príslušenstvo používať (aby pripomínalo notebook). Zaujímavé je tiež riešenie, kedy by sa dal iPad otvoriť aj „na stojáka“ a používateľ by tak získal „elektronickú knihu“

Ak sa vám to zapáčilo, je potrebné vás upozorniť, že niečo podobné nemusí nikdy zahliadnuť sériovú výrobu. Apple vlastní množstvo patentov, ktoré doposiaľ nepoužilo. Každopádne tento jeden nám príde celkom dobrý, čo poviete?

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple chce vrátiť ikonický svietiaci prvok do MacBookov. Chýba tu už 7 rokov
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.