Spoločnosť Adobe predstavila samostatnú a plnohodnotnú aplikáciu Photoshop pre iPad ešte koncom minulého roka. Vtedy sme sa dočkali prísľubu, že pre iPadOS budú pravidelne vychádzať aktualizácie, ktoré postupne pridajú chýbajúce desktopové funkcie. Dnes sme sa jednej dočkali.

Photoshop pre iPad dostal aktualizáciu

Pokiaľ pracujete ako grafik, dizajnér či fotograf, táto appka by mala byť vo vašom iPade samozrejmosťou. Photoshop je skutočne šikovný nástroj a ponúka funkcie, o ktorých sa konkurenčným editorom ani nesníva. Adobe teraz splnilo to čo sľúbilo a prináša veľkú aktualizáciu s novými možnosťami, ktoré vám pomôžu s úpravou fotografie alebo obrázka.

Začať môžeme s funkciou „Brush“, ktorá umožňuje oveľa presnejší výber obrazu pri komplikovanejších objektoch (ako napríklad vlasy či kožušina). Vďaka tomu získate plnohodnotný a profesionálny výsledok. Appka je schopná rozlišovať ostré a jemné hrany.

Celé rozhranie bolo zjednodušené pre použitie rôznych dotykových ovládacích prvkov. Adobe však tvrdí, že Photoshop stále poskytuje rovnaké možnosti ako verzia pre počítače.

Zabudnúť by sme určite nemali ani na nástroj pre otáčanie plátna. Postačí vám na to nové gesto rotácie, ktoré vyvoláte dotykom dvoch prstov. Tak isto sa dá vo Photoshpe veľmi podobne priblížiť a oddialiť obsah.

Otáčanie sa môže zastaviť pri 0, 90, 180, 270 a používateľ vie takisto resetovať všetky kroky, ktoré sú s ním spojené pomocou jediného tlačidla. Pokiaľ Photoshop vypnete a znovu zapnete, obrázok bude opäť v pôvodnej polohe. Ak vám to ale nebude vyhovovať, viete si to dodatočne nastaviť.

Aplikáciu si stiahnete z App Store úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Pre používanie softvéru je však potrebné predplatné v rámci programu Adobe Photoshop pre iPad. K dispozícii budete mať aj výhody programu Creative Cloud. Máme tu niekoho, kto túto aplikáciu používa? Napíšte nám do komentára vaše poznatky a skúsenosti (či to stojí za to predplatné)…

zdroj

Prečítajte si tiež  iTunes Rádio už viac nebude bezplatné
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.