O tom, že spoločnosť Apple plánuje ešte jeden iPad, ktorý bude mať rekordne veľký displej, sa po prvýkrát zmienil leaker Mark Gruman z agentúry Bloomberg ešte v roku 2021. Vo svojej najnovšej správe sa tomuto zariadeniu venuje opäť a objasňuje nám niektoré detaily. Gurman tiež naznačil, kedy by mohlo toto zariadenie uzrieť svetlo sveta. Informoval o tom Macrumors.

Najmenší iPad mini, ktorý je v súčasnosti v predaji, má 8,3″ displej, zatiaľ čo najväčší iPad Pro môže mať až 12,9″ displej. Na trhu sú však aj zariadenia, ako napríklad Samsung Galaxy Tab S9 Ultra, ktorý kúpite od 1 249 € s ešte väčšími uhlopriečkami. V tomto konkrétnom prípade je to až 14,6″, čo evidentne inšpirovalo aj spoločnosť Apple. Tá totiž pracuje na iPade so 14″ displejom, ktorý by mohol ešte zúžiť rozdiely, medzi tabletmi a notebookmi. Na zariadenie si však budeme musieť počkať.

Mark Gurman informuje, že Apple už má svoj 14″ iPad prakticky hotový a dnes už rieši iba problémy v dodávateľských reťazcoch. Leaker dokonca naznačuje, že tablet mohol byť predstavený už v roku 2023. Mal k tomu mimoriadne blízko.

Všetko komplikujú OLED displeje 

koncept
Zdroj: YouTube / TT Technology

Pravdepodobne prechod na modernejšie OLED displeje v celej rade iPadov však všetko skomplikoval a pozmenil plány. Spoločnosť Apple mala naraziť na prekážku, ktorá súvisí s výrazným navýšením nákladov na OLED zobrazovacie jednotky v porovnaní s tradičnými LCD panelmi.

Aj preto sa objavili fámy, že spoločnosť Apple vybaví 14″ iPad rovnakou zobrazovacou technológiu, akú používa aj dnes. Dokonca niektoré správy naznačovali, že by nemusel mať ani ProMotion displej s variabilnou obnovovacou frekvenciou 120 Hz. Tomu sa však ťažko verí, keďže tento tablet by mal byť pomyselným vrcholom ponuky a tak by bol postavený aj nad modelmi „Pro“, ktoré 120 Hz majú.

Najbližší dátum, kedy by mohol byť gigantický iPad predstavený preto spadá až na rok 2024, konkrétne na jeho prvú polovicu, kedy bude Apple skoro určite predstavovať vynovené iPady Pro 11″ a 12,9″ s výkonnejšími procesormi M3 a ďalšími technologickými vychytávkami.

Môže sa však stať, že firma 14″ model opäť odloží a tak sa dočkáme ešte neskôr. Nechajme sa prekvapiť.

Hľadáte nové Apple zariadenie? Skontrolujte náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple produkty. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz.

Prečítajte si tiež  WhatsApp chystá ďalšiu novinku. Používať ju bude drvivá väčšina z vás
Môže ťa zaujímať
- Reklama -