Už dlhé roky som majiteľom iPhonu a už dlhé roky som presvedčený, že spoločnosť Apple ten software stále viac a viac fláka. Nie, nehovorím o tom, že by bol zlý, no popravde, stabilita iOS 1-6 sa so súčasným 7-9 nedá ani len porovnať. Čím viac funkcií iPhone ponúka, tým je to s ním horšie a zariadenie začína mať problémy. Netreba na to dokonca ani nijako extra zariadenie. Môj iPhone blbne aj napriek tomu, že ide o model 6 Plus.

iPhone 6 Plus a iOS 9

Ako správny fanúšik spoločnosti Apple som sa samozrejme na nový iOS neskutočne tešil. Fascinovala ma inteligencia Siri (aj keď len v angličtine) a tiež ma potešilo aj niekoľko iných drobností, ako vylepšené Spotlight vyhľadávanie. V celku však spokojný úplne nie som. Prečo? Môj iPhone nefunguje tak, ako by možno fungovať mal. Práve po aktualizácii sa totiž moje zariadenie premenilo na nervy ničiaci stroj.

- Reklama -

Poviem príklad. Keď mám náhodou zašpinené prsty a potrebujem zadať heslo na miesto Touch ID tak trvá aj niekoľko sekúnd, kým sa vôbec dostanem na domovskú obrazovku. Prečo? Heslo sa mi síce podarí zadať bez akýchkoľvek problémov, no zariadenie zrazu akoby zamrzne a človek musí pomerne dlhú dobu čakať, kým ho pustí cez svoju “bezpečnostnú bránu”. Toto isté sa potom stáva pri Spotlight vyhľadávaní, prepínaní či vypínaní aplikácií v multitaskingu či iPhone pomerne často mrzne aj v aplikáciach.

Tento problém som mohol ja ovplyvniť len jediným spôsobom. Mal som príliš veľa súborov uložených vo flash pamäti. Zo 64GB mám však stále 10GB voľných, čo síce nie je úplne najviac ale je to minimálne dosť natoľko aby mi mohlo zariadenie bežať bez väčších problémov. Tu sa teda dostávame k meritu veci. Je takmer isté, že akonáhle spravím Restore cez iTunes, zariadenie sa bude správať úplne ináč a všetko bude v poriadku. Mne však nevyhovuje práve ten bod, kde treba iPhone napojiť na iTunes a urobiť Restore. Je to niečo, čo jednoducho príliš dlho trvá a nikomu sa do toho príliš nechce. Žiaľ ja nemám na výber a to ma veľmi mrzí. Nový iOS ma so svojim prvým dojmom trošíčku sklamal. Uvidíme, ako to bude pokračovať po spomínanom Restore.

iPhone 2G vs. iPhone 6 Plus - svetapple.sk
iPhone 2G vs. iPhone 6 Plus – svetapple.sk
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here