Mnoho z nás hlásenia o hláseniach iCloud zálohy rado ignoruje a nevenuje im pozornosť. Avšak, zálohovať svoje dáta do cloudu sa rozhodne oplatí. Už len z toho dôvodu, že všetky svoje fotky, videá  a iné dáta máš v prípade potreby poruke.

Apple, ďakujem za zálohu

Zálohovať svoje dáta a nielen tie v iPhone či iPade sa rozhodne oplatí pri migrácii na iné zariadenie, ale aj v prípade ak neočakávane o svoje zariadenie prídeš. Ani nevieš ako a tvoje spomienky vo forme videí či fotiek sú navždy stratené.

Netreba zúfať a myslieť na to najhoršie. Jednoducho si stačí pravidelne zálohovať iPhone do iCloudu a v prípade potreby si za viac miesta v cloudovom úložisku aj priplatiť. V prípade iCloudu však ide len o nízke mesačné poplatky, ktoré si ani nevšimneš, že sa ti stiahli z účtu.

Veľkosť základného, a teda aj bezplatného iCloud úložiska je rovných 5 GB. Je to bohužiaľ v dnešnej dobe veľmi málo miesta pre všetky tvoje fotky a videá, ak máš aktívnu iCloud Fotoknižnicu, ktorá sa postará o to, aby si mal svoje fotky pekne zálohované a dostupné z väčšiny zariadení. Vyšší, a zároveň najlacnejší variant veľkosti úložiska je 50 GB úložiska pri mesačnom poplatku 99 centov. Je to asi najvýhodnejší balíček úložiska, pretože pre bežného používateľa iPhonu či iPadu to na pár rokov ukladania dát postačí. Ak však nakrúcaš veľa videí v HD či 4K kvalite a zálohuješ dáta aj z ostatných aplikácií, viac ti bude vyhovovať väčšie úložisko.

Ale vrátim sa ale k hlavnej téme článku, a to prečo som za zálohu vďačný. Stalo sa bohužiaľ to, čoho sa bojí väčšina majiteľov iPhonu. iPhone mal búračku s asfaltom a displej sa rozbil. Takýto iPhone je veľmi ťažko ovládať, pretože vlastne nevidíš, čo ovládaš.

Po spamätaní sa som potreboval náhradný telefón a mal som šťastie, že to bol práve iPhone. Po prihlásení sa do svojho Apple ID a obnove dát som bol prekvapený a potešený, že všetky fotky, videá a dokonca aj aplikácie sa mi postupne stiahli do druhého iPhonu. Avšak najnovšie fotky sa do zálohy nenahrali, pretože som nebol pripojený na internet.

Po kúpe už nového iPhonu som sa opäť prihlásil, vybral zálohu na obnovu a všetko bolo presne tam, kde predtým. Bol som teda spokojný, že som vlastne okrem iPhonu o svoje dáta neprišiel. Zálohovať sa teda oplatí a nielen to! Treba aj pravidelne kontrolovať, kedy bolo zálohovanie naposledy úspešné a ak to bolo pred viac ako pár dňami, rozhodne opäť zálohuj. Ignorovanie upozornenia, že tvoj iPhone nebol zálohovaný niekoľko týždňov (2) netreba brať na ľahkú váhu, no aj tak, o život predsa nejde. Ale aktuálna záloha poteší.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here