Dnes sa začína trend zaoblených displejov stále viac a viac rozširovať a na trhu má svojich zákazníkov, ktorý ho buď milujú alebo takých, ktorí si ho zakúpili ale skôr im prekáža ako nosí osoh. Veľa ľudí malo problém s prijatím faktu, že iPhone 8 prinesie práve takýto displej, pretože nemali dobré skúsenosti so Samsungom Galaxy S6-7 Edge. Ja osobne zastávam tiež názor, že z vizuálneho hľadiska ide o super technológiu, no použiteľnosť je už trošku slabšia. Tak či onak iPhone túto technológiu neprinesie. Nebude to ale len taká nuda. 

Nové informácie

Nové správy, ktoré prichádzajú z dodávateľského reťazca hovoria o tom, že nový iPhone bude mať zaoblený displej. Respektíve nie priamo displej, ale práve krycie sklo, cez ktoré telefón ovládame. Toto sklo má už v súčasnosti zaoblenie. Voláme ho tzv. 2.5D zaoblenie.

- Reklama -

Ďalší iPhone bude tiež zaoblený, ale nepôjde o rovnaké zaoblenie ako to súčasné. Dočkáme sa niečoho, čo by sme ľudovo mohli nazvať ako „úplné zaoblenie“ teda „3D“.  Možno si sa trošku stratil v pojmoch, ale z toho si vôbec nerob ťažkú hlavu. Aj my sme to mali zo začiatku problém pochopiť. Najlepšie nám to ale vysvetlil obrázok, ktorý nájdeš pod článkom. Každopádne tu nastáva otázka, prečo sa tak Apple rozhodlo. Sú dve odpovede. Tá prvá je tá, že to proste nie je vhodné pre iOS. Hovoríme o systéme, ktorý zatiaľ nie je prispôsobený na ovládanie cez displej so zaobleným displejom po krajoch. Ľudia si navyše možno nezvyknú na zaoblený displej a nebudú s ním spokojní, čo Apple určite nechce riskovať. Mohol by stratiť spokojných zákazníkov.

Ten druhý dôvod môže byť zase taký, že ak chce Apple predstaviť displej na celej prednej strane iPhonu, asi by nevyzeralo veľmi dobre, keby bol ešte po bokoch zaoblený. To proste nie je ono. Navyše ide o super Win to Win riešenie pre všetkých. Zákazníci Applu získajú zariadenie so super displejom (aj keď nie zaobleným ale práve tým príde benefit v podobe displeja na celej prednej strane telefónu), no a iPhone 8 bude skôr dostupný, pretože takýto displej je menej náročný na výrobu.

V Apple zase nebudú musieť riešiť každoročné problémy s dodávkou týchto displejov a hľadať výrobcov, ktorí im včas dodajú dostatočné množstvo panelov. Možno si povieš, že to je len obyčajná výhovorka, ale dodať ani nie za rok vyše 75 miliónov kusov displejov pre jedno špecifické zariadenie teda určite nie je jednoduché. Ak sa ho teda dočkáme, bude to niekedy v budúcnosti, teraz ale určite nie!

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.