Tak ako Čína, aj India je pre Apple neuveriteľne dôležitým trhom. Žije tu síce obrovské množstvo ľudí, ktorí si takéto zariadenie kvôli zlej finančnej situácií dovoliť nemôže, no taktiež je tu veľa tých, ktorí si kúpu iPhonu dovoliť môžu. India najnovšie urobila úplne nové ekonomické reformy. Chváli ich aj CEO spoločnosti Apple, Tim Cook. Aj vďaka týmto reformám vzrástli predaje iPhonu v krajine až o 76%!

iPhone v Indií poriadne rastie, najnovšie o 76%!

Možno by si to nepovedal, no pravda je taká, že India je v súčasnosti 3. najväčší trh so smartfónmi na svete a ekonomická situácia sa tu neustále zlepšuje.

Krajina v súčasnosti zažíva veľmi rýchly rozvoj, a to sa samozrejme páči aj lídrom najväčších spoločností sveta, ako je Tim Cook. Podľa jeho názoru bude o pár rokov India jedným z najdôležitejších trhov pre spoločnosť, ktorej je generálnym riaditeľom.

To, že sa spoločnosti v krajine jednoznačne darí hovoria najmä čísla. Zisky spoločnosti tu totiž vzrástli až o 38% a predaje najpredávanejšieho smartfónu na svete, iPhonu, až o 76%. Apple sa teda rozhodlo, že na tento trh s obrovským potenciálom určite nezanevrie a bude do neho investovať čo najviac peňazí, tieto peniaze sa mu totiž časom vrátia a to v podstatne vyššej hodnote!

Tim Cook - svetapple.sk

Hoci Apple muselo platiť vysoké importné dane, čo sa samozrejme ukázalo aj na cene iPhonu 6S, ktorý bol v krajine už na začiatku predaja jeden z najdrahších na svete, ceny už samovoľne znížilo a taktiež predstavilo v krajine doposiaľ nevydaný výmenný program “starý za nový”. Práve týmto spôsobom podporilo predaje svojho iPhonu, ktorý tu dosiahol za krátke obdobie neuveriteľné výsledky.

Ako môžeme za posledné mesiace sledovať, Apple sa už nezameriava na svoj domovský americký trh a to má jeden jasný dôvod. Amerika je už totiž presýtený trh a Apple musí hľadať svoje útočisko inde.

Vzhľadom na to, že ani Európa na tom nie je až o toľko lepšie ako také USA, padnú vhod krajiny ako napríklad Čína a India. Práve tu sa spoločnosť vo veľkom rozrastá a ukazuje sa to aj na svojich ziskoch a predajoch.

India - svetapple.sk

Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here