Apple je najväčším výrobcom tabletov na svete

Pokiaľ vlastníte iPhone, Apple Watch či Mac a plánujete nákup tabletu, iPad je jasná voľba. Jeho systém je oveľa otvorenejší než kedykoľvek pred tým a ceny sa za niektoré modely pohybujú v mimoriadne priaznivých číslach.

Spoločnosť International Data Corporation (IDC) uskutočnila všeobecný prieskum, v ktorom sledovala, ako sa darilo globálnemu trhu s tabletmi počas pandemického roku 2020. Zistenia sú prekvapivé.

Apple bolo najväčším výrobcom tabletov v uplynulých dvanástich mesiacoch, pričom si v tomto segmente udržalo neuveriteľný 32,5% podiel na trhu. Ku svojim zákazníkom rozoslalo približne 53,2 milióna zariadení, čo predstavuje 6,7% medziročný nárast.

Na druhom mieste sa ocitol konkurenčný Samsung so stratou 13,4% (na Apple). Firma drží ku dnešnému dňu 19,1% podiel na trhu. V tomto bode je ale dôležité zmieniť, že záujem o jej produkty bol medziročne vyšší. Pohyboval sa na úrovni 44,9%.

Na záver by sme nemali zabudnúť ani na čínsku spoločnosť Huawei, ktorá „trpela“ silnými sankciami, ovplyvňujúcimi jej predaje. Vo finále rozoslala zákazníkom 16 miliónov tabletov s 9,8% podielom na trhu. Medziročný rast sa pohyboval na úrovni 66,4%.

Napíšte nám do komentára, aký tablet ste si v roku 2020 kúpili vy a či ste s ním spokojní. Splnil vaše očakávania alebo je to len zbytočné príslušenstvo?

Prečítajte si tiež  Vyrob si aj ty obraz z Emoji smajlíkov!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJgizchina
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.