Koronavírus sa v Číne stále rýchlo rozširuje a reaguje na to aj spoločnosť Apple. Nemyslíme ale teraz len finančnú podporu, ktorú poskytne v boji proti zákernému ochoreniu. Bavíme sa aj o produkcii zariadení, ktorú náhle zvýšila približne o 10%.

Apple kvôli koronavírusu zvýši výrobu iPhonu.

V Cupertine urobili rozhodnutie, v ktorom žiadajú dodávateľov, aby v prvej polovici roku 2020 vyrobili viac ako 80 miliónov kusov iPhonov, uvádza spoločnosť Nikkei. Pokiaľ by boli tieto čísla presne, znamenali by to medziročný nárast výroby o približne 10%.

- Reklama -

V prvom rade by malo ísť o iPhone 11, ktorý je v súčasnosti extrémne populárny. Taktiež sa v týchto objednávkach skrýva aj iPhone SE 2, ktorý príde už v marci. Apple by z neho chcelo vyprodukovať aspoň 15 miliónov kusov.

Jablková spoločnosť tiež zvýšila výrobné množstvá bezdrôtových slúchadiel AirPods. Podľa najnovších štatistík by ich mala vyprodukovať za 6 mesiacov cez 45 miliónov kusov. Len tak pre zaujímavosť, za celý minulý rok ich firma predala zhruba 60 miliónov dokopy (12 mesiacov). Očakáva teda zrejme väčší záujem.

AirPods sa čoskoro začnú vyrábať vo Vietname.
Apple kvôli koronavírusu zvýši výrobu iPhonu.

Rok 2020 je podľa Nikkei rušnejší

Ako uviedla analytická spoločnosť, podľa jej názoru bude rok 2020 rušnejší ako rok 2019. Zvýšené objednávky iPhonu sú na jednej strane dobrou správou pre dodávateľov spoločnosti Apple. Napriek tomu však prichádzajú v dosť ťažkom období, kedy svetu vládne koronavírus.

V súčasnosti je kvôli nemu zablokovaných niekoľko veľkých čínskych a viac ako 4500 ľudí je nakazených, pričom vírusu podľahlo už vyšše 100 ľudí. Spustenie výroby iPhonu SE 2 sa očakáva v treťom februárovom týždni.

Prepuknutie koronavírusu ale môže mať negatívny vplyv na všetky plány spoločnosti Apple. Možno aj preto sa snažia v Cupertine u svojich dodávateľov nechať vyrobiť čo najväčší možný počet iPhonov. Nechcú aby boli nedostatkovým tovarom…

Pokiaľ nebudú schopné čínske továrne produkovať kvôli ochoreniu zariadenia, je pravdepodobné, že môže vzniknúť náhla nedostupnosť iPhonov. Samozrejme takýto scenár je len ten najhorší možný a pravdepodobne sa nenaplní. V tak veľkej spoločnosti, ako je práve Apple s ním ale musia napriek tomu rátať. iPhone je jeden z najdôležitejších produktov.

Dúfajme, že sa celá situácia upokojí a koronavírus sa nebude rozširovať ďalej. Táto nákaza má veľký vplyv na ekonomiku ale žiaľ, ešte väčší na ľudské zdravie a to si treba vážiť. Máme ho len jedno…

Pozrite sa na interaktívnu mapu, ukazujúcu šírenie koronavírusu v priamom prenose.
Apple kvôli koronavírusu zvýši výrobu iPhonu.

Zdroj: Ázijská recenzia Nikkei, cultofmac

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.