Spoločnosť Apple prekonala ďalší miľník. Analytik Neil Cybart tvrdí, že vo svete je viac ako miliarda aktívnych iPhonov. Túto latku sa podarilo zlomiť minulý mesiac. Štatisticky vlastní každý siedmy človek smartfón s nahryznutým jablkom.

1 miliarda aktívnych iPhonov

Hoci nejde o oficiálnu informáciu zo strany spoločnosti Apple, podľa všetkých ukazovateľov vyzerá byť pravdivá. Začiatkom roka bolo vo svete cca 1,5 miliardy aktívnych zariadení (iPhone, iPad, Mac, Apple Watch a tak ďalej). Ak sa presunieme o 12 mesiacov dozadu, firma hlásila 1,4 miliardy aktívnych zariadení a rok pred tým „len“ 900 milónov aktívnych zariadení.

Počet používateľov neustále rastie a v drvivej väčšine je vstupenkou do tohto sveta práve iPhone. Len tak pre predstavu, ročne sa ich k zákazníkom rozošle približne 200 miliónov kusov.

Aj to nám dáva nespochybniteľný dôkaz o tom, že ľudia dnes môžu používať 1 miliardu iPhonov.

„Miliarda ľudí má teraz iPhone. Podľa môjho odhadu prekonala spoločnosť Apple tento miľník minulý mesiac. Trinásť rokov po začatí predaja zostáva iPhone najobľúbenejším a najpredávanejším smartfónom vôbec.“ – Neil Cybart

Apple počas posledných rokov prestalo zverejňovať počty predaných kusov. Ťažko povedať z akého dôvodu, no analytik Neil Cybart nepredpokladá, že by čísla klesali. Práve naopak.

Vezmite si iba úspešný iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max a dostupný iPhone SE 2. generácie. Záujem je obrovský a teraz ho zvyšuje tiež nový iPhone 12, ktorému mnoho zákazníkov nedokáže odolať.

Pokiaľ by sme zrátali predaje smartfónov medzi rokmi 2016 a 2018, dostali by sme sa na cca 636 miliónov kusov. Ak k tomu prirátame ešte 80 miliónov kusov (iPhone 6S) zo záveru roka 2015, sme na hranici 716 miliónov kusov.

Stále máme pred sebou roky 2019 a 2020 kde sú čísla neznáme, no určite sa budú pohybovať na úrovni 300-400 miliónov kusov (spolu).

Do komentára nám napíšte, aké iPhony máte v domácnosti a koľko z nich je ešte funkčných, respektíve využívaných na každodennej báze. Sme zvedaví na našu fanúšikovskú základňu.

zdroj

Prečítajte si tiež  Apple vám ukáže, ako fotiť a upravovať zábery v nočnom režime na iPhone. Stojí to za to!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.