Apple má stále čím prekvapiť a v interview “60 minutes” pre CBS padlo oznámenie, že na fotoaparáte, ktorý Apple použil v iPhone pracuje až 800 inžinierov. Možno sa zdá, že číslo je prehnané, no nie je tomu tak.

Miliardy pre jeden záber

Fotoaparát v iPhone je skutočne veľmi kvalitný a zaslúži si zvláštnu pozornosť, ak Apple chce aby bol najlepší. Povedzme si však, že fotoaparát v iPhone sa skladá až z 200 jednotlivých častí, preto je tak vysoký počet inžinierov pochopiteľný. Zachytenie jednej fotky si vyžaduje až 24 miliárd operácií v jednom momente. uviedol Graham Townsend, vedúci tímu Apple pre fotoaparát.

- Reklama -

Jednou z mnohých úloh a problémov, ktoré musí tím inžinierov vyriešiť je aj to, aby aj obyčajné rodinné fotky boli ostré a boli odstránené otrasy rúk. Vo vnútri fotoaparátu sú štyri tenučké drôtiky, každý z nich je o polovicu tenší ako ľudský vlas. Tieto drôtiky vytvárajú “vankúš” pre časti fotoaparátu aby eliminovali tieto otrasy a záber bol ostrý. Veľkosť tohto fotoaparátu mimo iPhonu je naozaj veľmi malá a ani nevieš, aký vyspelý a sofistikovaný kúsok techniky každý deň používaš. Klobúk dole Apple.

Môže ťa zaujímať
- Reklama -