Služba Apple Pay spôsobila revolúciu v platení kartou a využívaní jablkových zariadení. Na iOS by už čoskoro mohla doraziť ďalšia zaujímavá vychytávka týkajúca sa platenia. iPhony budú môcť prijímať platby kreditnými a debetnými kartami priamo prostredníctvom zabudovaného NFC čipu bez potreby externého hardvéru.

Prečítajte si tiež  Apple pracuje na službe Apple Pay Later. Zákazníci dostanú splátky bez navýšenia

V auguste 2020 bolo oznámené, že spoločnosť Apple kúpila Mobeewave, startup pôsobiaci v oblasti platobných technológií. Boli to práve vývojári z Mobeewave, ktorí vyvinuli metódu umožňujúcu používať smartfóny ako mobilné platobné terminály.

iPhone v úlohe terminálu

Ak by technologický gigant z Cupertina nemal s touto technológiou plány, určite by ju nekupoval. Podľa prognóz chce Apple umožniť malým podnikom prijímať platby priamo v iPhonoch bez akéhokoľvek ďalšieho komunikačného prostriedku. Tento krok by odstránil potrebu hardvéru tretích strán, ako sú napríklad platobné systémy Square spoločnosti Block Inc, ktoré v súčasnosti dominujú na trhu.

Namiesto toho by používatelia mohli do svojho iPhonu pridať akúkoľvek kreditnú alebo debetnú kartu a zákazníci by im mohli platiť priamo. Tento systém by sa spoliehal na zabudovaný čip NFC a fungoval by podobne ako bezkontaktné terminály, ktoré poznáme zo zaužívaných obchodov.

Momentálne nie je jasné, či by sa možnosť platby NFC označovala ako súčasť služby Apple Pay, alebo ako úplne samostatná služba. Zavedenie tejto funkcie by ale výrazne odbremenilo majiteľov podnikov alebo usporiadateľov akcií, ktorý často využívajú komponenty tretích strán na bezkontaktné platby.

Prečítajte si tiež  iPhone 14 predsa dorazí aj s modelom bez slotu na SIM kartu

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -