Apple nás stále viac a viac prekvapuje rôznymi nedokonalosťami a chybami, ktoré obsahuje predovšetkým jeho najnovší operačný systém iOS 11. Nejde tu len o to, že by vydržal omnoho menej na jendo nabitie. To by sme ešte ako tak prežili. Je tu ale objavená zásadná chyba, vďaka ktorej sa dá dostať do fotiek bez toho, aby si musel zadať heslo!

Do fotiek bez hesla

Heslo je veľmi dôležité, pretože chráni prakticky celé naše súkromie, ktoré ukrývame v našom iPhone. Je tu však ešte aj Face ID a Touch ID, ktoré sa snažia obmedziť prístup nežiadúcich osôb do zariadenia cestou, ktorou to nie je správne. Teoreticky by nikto, kto má telefón v ruke a nepatrí mu nemal vidieť telefónne zoznamy, poznámky, SMS správy či napríklad fotografie. Práe fotografie môžu byť veľmi chúlostivé a súkromné. Ako sa ale ukazuje, Apple umožnilo jednu cestu, ako sa k ním dá dostať bez toho, aby sme poznali heslo.

V podstate je návod mierne komplikovaný ale zároveň aj strašne jednoduchý. Sami nechápeme ako mohlo toto niekoho napadnúť vyskúšať ale očividne sú ľudia veľmi kreatívny. Postup ako to urobiť nájdeš vo videu, ktoré sa nachádza o čosi nižšie. Apple túto chybu obsahuje napríklad v iOS 11.0.3, teda v poslednej aktualizácií pre verejnosť. Rovnako však sa vyskytuje aj v iOS 11.1, ktorá len včera vyšla medzi vývojárov. Je to teda veľká bezpečnostná chyba, ktorej by sa malo Apple urýchlene zbaviť. Nie len to môže vrhať zlé svetlo na „najbezpečnejší“ operačný systém na svete.

Fotky si tak nie len že môžeš všetky ľahko prezrieť ale môžeš si ich rovno poslať na svoj telefón, vzhľadom na to, že k tomu aby chyba vznikla je potrebné vykonať telefónny hovor na zariadenie, ktoré chceš „oklamať“. Uvidíme, ako dlho bude trvať, kým Apple chybu fixne. Vo vlastnom záujme by to malo byť ale hneď!

Prečítajte si tiež  Stiahnite si nádherné farebné pozadie na váš iPhone v maximálnom rozlíšení
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here