Od uvalenia amerických sankcií voči čínskej spoločnosti Huawei uplynuli už tri roky. Tento krok mal za následok fatálny prepad predajov jej smartfónov z druhého miesta globálne najväčšieho výrobcu na oveľa nižšie priečky. Teraz sa jeden z vysokopostavených manažérov spoločnosti vyjadril, ako by to mohlo vyzerať, pokiaľ by Huawei nikdy nebol pod vplyvom sankcií. Jeho tvrdenia sú odvážne a pravdepodobne aj nereálne.

Ako píše portál Androidauthority, generálny riaditeľ skupiny Huawei Consumer Business Richard Yu oznámil na automobilovom fóre v Číne, že nebyť zásahu USA a potláčania spoločnosti, dnes by boli najväčšími svetovými výrobcami smartfónov firmy Huawei a Apple. A aj keď sú tieto tvrdenia do určitej miery pravdivé, Richard Yu zabudol na jednu dôležitú značku, ktorá je celosvetovo najpredávanejšia.

Samsung je vraj malá kórejská spoločnosť 

čierny samsung galaxy S21 Ultra s podporou 5G pripojenia a krabičkou
Zdroj: Unsplash / Anh Nhat

Aj keď patrí spoločnosť Samsung medzi najväčších výrobcov spotrebnej elektroniky na celom svete, Richard Yu ju vo svojich predstavách nevidí ako prekážku, ktorú by Huawei nemohol pomerne ľahko zdolať. Podľa neho sú totiž všetci ostatní výrobcovia s výnimkou Apple iba malé firmy, vrátane kórejskej spoločnosti Samsung, ktoré môžu svoje produkty predávať na trhoch v USA a Južnej Kórei.

Samozrejme, po objektívnej stránke bol v 1. štvrťroku 2019 Huawei skutočne veľkým hráčom na trhu so smartfónmi, no Samsung bol stále jednotkou v predajoch, čím ho prekonával o jednu priečku. Aj keď sa teda tesne pred udelením sankcií zo strany USA tešila čínska firma 50 % medziročnému nárastu a verejne vyhlásila, že plánuje predbehnúť Samsung a zobrať mu prvé miesto, určite nemožno považovať firmu stojacu za produktovou radou smartfónov Galaxy za „malého kórejského výrobcu“.

Taktiež netreba zabúdať, že tu ešte stále máme aj iné veľké firmy, ako sú Xiaomi, Oppo či Vivo, ktoré si taktiež dokážu odhryznúť pomerne veľký kus koláča z trhu, pretože ich produkty sú pomerne lacné a obsahujú špičkové technológie podobne ako Huawei.

Inými slovami, ak by bol aj Huawei na prvom mieste, Samsung na druhom a Apple na treťom, stále by sa nedalo hovoriť o tom, že len tieto tri značky ovládajú trh.

Na záver len chceme pripomenúť, že v rámci SvetApple sme spustili bazár, ktorý sa už pomaly napĺňa inzerátmi. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz. Potrvá vám to sotva niekoľko sekúnd a zároveň máte šancu, že váš inzerát budeme zdieľať na našich sociálnych sieťach. Sleduje nás dokopy viac ako 40 000 ľudí. Tak na čo ešte čakáte?

Prečítajte si tiež  Už aj IKEA si robí srandu z Macu Pro. Počítač spôsobil ošiaľ.

Instagram Banner

Môže ťa zaujímať
- Reklama -