Jablková firma nie je vo všetkom úplne taká dokonalá. Pri rozsahu jej pôsobenia sa to asi ani nedá. V roku 2017 bola žalovaná po prvý krát kvôli “úmyselnému znižovaniu výkonu starších iPhonov”. Za toto obdobie dostala až 60 žalôb. Apple má na krku ďalšiu žalobu.

Apple má na krku ďalšiu žalobu. Ide o problém z roku 2017.

Na tento prípad sa asi zabudnúť nedá. Apple muselo verejne priznať, že “úmyselne” znižovalo výkon starších zariadení, ktoré mali slabšiu batériu, pretože bola stará a potrebovala výmenu. Nešlo však o to aby ľudia kupovali nové zariadenia. Úmysel bol taký, že firma chcela optimalizovala výkon zariadenia aby vôbec fungovalo. To malo za príčinu časté sekanie, zamŕzanie a horšiu funkcionalitu.

Pokiaľ by ale k takémuto kroku nepristúpila batérie so slabou životnosťou nemali šancu fungovať a zariadenia by sa bezdôvodne vypínali a nefungovali skoro vôbec. Samozrejme, je to krok proti používateľovi bez jeho vedomia a tak je pochopiteľné, že do dnešného dňa na firmu ľudia po celom svete podali dokopy už 60 žalôb. Dnes pribudla ďalšia, do ktorej sa zapojilo konkrétne 18 jednotlivcov. Apple sa bude musieť opäť brániť alebo priznať chybu a ustúpiť. Zdá sa nám ale, že žaloba prichádza trochu neskoro.

Koľko percent kapacity batérie na iPhone môže ubudnúť každý rok?

Spamätali sa akosi neskoro…

Ťažko povedať, v akom úmysle bola podaná posledná žaloba. Medializovaná informácia o “úmyselnom” spomaľovaní iPhonov vyvolala značné v komunite a Apple ako reakciu ponúkol cenovo výhodnú výmenu batérie. Okrem iného pribudla v Nastaveniach aj funkcia “Zdravie batérie”. Tá vám po novom prezradí, v akom stave je váš akumulátor. Znamená to teda, že na základe tejto udalosti už Apple urobilo určité kroky a náhradu.

Partia 18 ľudí chce evidentne a úplne vypočítavo niečo z tohto súdneho procesu vyťažiť tiež a tak dnes v roku 2019 podala na Apple žalobu. Uvidíme ako v tomto prípade rozhodne súd. Samozrejme, aj teraz majú poškodení veľkú šancu vyhrať. O aké odškodné však budú žiadať zatiaľ známe nie je. Nechajme sa prekvapiť.

Koľko percent kapacity batérie na iPhone môže ubudnúť každý rok?
Apple má na krku ďalšiu žalobu. Ide o znižovanie výkonu zariadení kvôli slabej baterke.
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here