Apple má náskok 2 roky

0
Apple má náskok 2 roky

Apple minulý rok predstavil celkom nové iPhony. Kľúčovým produktom bol model X, ktorý priniesol pre iPhone aj niekoľko revolučných zmien. Medzi ne jednoznačne patrí aj stále viac a viac populárna TrueDepth kamera. Práve vďaka nej môžeme odomykať telefón pomocou našej tváre a užívať si možnosti ako napríklad Animoji. Práve vďaka tejto technológii je podľa agentúry Reuters Apple až 2 roky popredu. 

3D skenovanie tváre

Hneď potom ako Apple predstavilo technológiu FaceID, ktorá funguje vďaka revolučnej TrueDepth kamere, všetci sme sa pýtali, či je toto riešenie naozaj lepšie ako TouchID a či je to práve vec, kvôli ktorej sa model X oplatí kúpiť. Dnes sa ukazuje, že tento krok bol naozaj správny, nakoľko na 3D skenovanie tváre nájdeme na internete ale aj medzi užívateľmi naozaj len veľmi málo kritiky. Ponúka nám totižto dosť výraznú kombináciu zabezpečenia a komfortu odomykania, ktoré neponúka žiadna iná technologická firma.

Ľudia budú stále viac a viac žiadať túto novinku aj na zariadeniach s Androidom ale ako sa ukazuje, v tomto smere má Apple obrovský náskok. Podľa Reuters má Cupertinsky gigant náskok až dva roky oproti všetkým ostatným. Dá sa teda povedať, že prvé Andorid zariadenia s niečim podobným ako je TrueDepth kamera prídu až koncom roka 2019 čo je pre Apple obrovská výhoda.

Takto vyzerá skenovanie tváre na iPhone X - svetapple.sk

Takto vyzerá skenovanie tváre na iPhone X – svetapple.sk

Dôvod

Konkurenčné firmy zvyčajne dokážu reagovať na novinky trhu pomerne rýchlo. Výrez na hornej strane displeja iPhonu X sa začal na konkurenčných produktoch objavovať ani nie 3 mesiace po predstavení v septembri. V tomto prípade majú ale firmy zviazané ruky. Výroba a vývoj TrueDepth kamery sú veľmi náročné a konkurencia to v súčasnosti nedokáže. Apple si dokázal vybudovať neuveriteľný náskok a to je v technologickom priemysle naozaj vzácne. Byť dva roky popredu je predsa len trošku nezvyčajné, najmä medzi smartfónmi.

Apple to ale urobil veľmi rafinovaným spôsobom a svoj náskok si poistil ešte inou formou. V priebehu minulého roka totižto nepodpísal len jednu ale hneď dve zmluvy so spoločnosťami, ktoré mú dodávajú potrebné komponenty pre túto technológiu. Mnohí sa po týchto zmluvách domnievali, že išlo len o to aby mala firma dostatočný počet kusov kamier a dokázala nasýtiť obrovský dopyt po novom modeli. Nebolo to ale celkom tak. Išlo totižto o jediné dve firmy, ktoré dokážu v súčasnosti niečo takéto ponúknuť a tie sa dohodli priamo s Applom, že na (pre nás neznámu) dobu budú dodávať komponenty výhradne jemu.

Nepôjdu však iba do modelu iPhone X. Časom by sa mali objaviť aj v ďalších dvoch modeloch, ktorými bude iPhone X Plus a iPhone 9. Taktiež očakávame príchod tejto technológie aj do iPadu Pro a možno aj MacBooku Pro. Uvidíme. Tak či onak, Apple je popredu a každý, kto prinesie 3D skenovanie tváre v podstate len kopíruje technológie Cupertinskeho giganta.

Revolučná TrueDepth kamera - svetapple.sk

Revolučná TrueDepth kamera – svetapple.sk

zdroj: Reuters.com

About The Author

Volám sa Róbert Hallon, mám 19 rokov a v súčasnosti som študentom štvrtého ročníka na súkromnej strednej umeleckej škole v Žiline kde študujem dizajn. Mojou záľubou sú Apple produkty s ktorými som spojený prakticky už takmer 10 rokov. Najradšej sledujem novinky z Apple a IT sveta. Rovnako tak sledujem nové trendy a špecialitou sú automobily, ktoré milujem rovnako ako Apple! Okrem iného som jeden zo zakladateľov www.svetapple.sk