Vývoj len tak nezastavíš. Spoločnosť Apple sa pripravuje, že už o rok zakomponuje do svojich zariadení revolučné 3 nm procesory, nakoľko jej dodávatelia budú mať s vysokou pravdepodobnosťou dostatok výrobných kapacít.

Konkrétne by malo ísť o spoločnosť TSMC, ktorá plánuje zahájiť už v polovici budúceho roka sériovú produkciu 3 nm čipov. Podľa analytikov z DigiTimes si svoje miesto nájdu najmä v iPhone 14 ale aj v počítačoch Mac. Presnejšie detaily žiaľ zatiaľ nie sú známe.

Nástup novej generácie procesorov príde len 2 roky po tom, čo spoločnosť Apple začala plynulo prechádzať na 5 nm procesory. Prvým z nich bol A14 Bionic, ktorý sa nachádza napríklad v iPhone 12 a ďalším ARM čip M1 z platformy Apple Sillicon, určený pre počítače Mac a vrcholové iPady.

Prečítajte si tiež  Chystá sa nový 12" MacBook? Apple nepriamo naznačilo, že sa oň znova zaujíma

Technologický gigant si vraj okrem iného rezervoval aj celú výrobnú kapacitu na prechodné 4 nm čipy. Dôležité je však podotknúť, že nebolo bližšie špecifikované, kedy by mali byť dodané. Pokojne sa teda môže stať, že sa budú nachádzať v dostupnejších zariadeniach predstavených po boku iPhonu 14 či Macoch s 3 nm čipmi.

Menšia architektúra má podľa odborníkov poskytnúť zlepšený výkon a hlavne zvýšenú energetickú úspornosť. Telefóny a počítače tak zvládnu náročnejšie procesy bez toho, aby sa zapotili a používateľovi nezmiznú veľké percentá batérie. Už teraz sa tešíme na túto budúcnosť!

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.