Vývoj len tak nezastavíš. Spoločnosť Apple sa pripravuje, že už o rok zakomponuje do svojich zariadení revolučné 3 nm procesory, nakoľko jej dodávatelia budú mať s vysokou pravdepodobnosťou dostatok výrobných kapacít.

Konkrétne by malo ísť o spoločnosť TSMC, ktorá plánuje zahájiť už v polovici budúceho roka sériovú produkciu 3 nm čipov. Podľa analytikov z DigiTimes si svoje miesto nájdu najmä v iPhone 14 ale aj v počítačoch Mac. Presnejšie detaily žiaľ zatiaľ nie sú známe.

- Reklama -

Nástup novej generácie procesorov príde len 2 roky po tom, čo spoločnosť Apple začala plynulo prechádzať na 5 nm procesory. Prvým z nich bol A14 Bionic, ktorý sa nachádza napríklad v iPhone 12 a ďalším ARM čip M1 z platformy Apple Sillicon, určený pre počítače Mac a vrcholové iPady.

Technologický gigant si vraj okrem iného rezervoval aj celú výrobnú kapacitu na prechodné 4 nm čipy. Dôležité je však podotknúť, že nebolo bližšie špecifikované, kedy by mali byť dodané. Pokojne sa teda môže stať, že sa budú nachádzať v dostupnejších zariadeniach predstavených po boku iPhonu 14 či Macoch s 3 nm čipmi.

Menšia architektúra má podľa odborníkov poskytnúť zlepšený výkon a hlavne zvýšenú energetickú úspornosť. Telefóny a počítače tak zvládnu náročnejšie procesy bez toho, aby sa zapotili a používateľovi nezmiznú veľké percentá batérie. Už teraz sa tešíme na túto budúcnosť!

 

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
ZDROJmacrumors
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.