Podobné patenty sme tu už mohli vidieť aj pri iných značkách a Apple má tiež svoje patentové riešenie ako vyriešiť zrolovateľný displej a zabezpečiť vďaka nemu úspech nejakého budúceho zariadenia. Len si to predstav. Prídeš niekde do kaviarne a z vrecka vytiahneš niečo, čo sa na telefón, tablet či počítač nepodobá ani náhodou. Zrazu to niečo ale otvoríš a objaví sa ti displej, ktorý sa zrolovaný ukrýval vo vnútri. Toto je naozaj futuristický koncept. Apple ale vie, ako ho vyrobiť. 

Nový patent

Nový patent ukazuje aj novú technológiu, ktorá sa teda minimálne nám veľmi páči pre svoju výnimočnosť. Podobné zariadenia ako koncepty sme už mohli vidieť, už dnes existujú, ale do sériovej výroby to majú stále pekný kúsok. Samozrejme aj tento patent iba naznačuje to, že niekdy sa takejto technológie môžeme dočkať. Nikde nie je napísané kedy a či vôbec. Je to ešte len hudba budúcnosti. Smartfóny v podobe, v ktorej ich poznáme dnes tu ešte pár rokov budú, je ale jasné, že tu nebudú navždy, pretože stále treba inovovať.

- Reklama -

Apple v patente neukazuje len to, ako sa dá displej zrolovať do dvoch prázdnych častí, ale aj to, kde by sa mohli skrývať napríklad komponenty ako procesor a podobne, vďaka ktorým by iPhone fungoval. Len tak mimochodom, tento patent je celý popisovaný ako taký “iPhone budúcnosti”, ale my vidíme využitie skôr niekde inde.

Takýmto spôsobom by sa dala technológia uplatniť asi skôr na iPad, ktorý by sme v kaviarni na stole otvorili a zatvorili. Problém je v tom, že iPhone dáme bez problémov do vrecka a môžeme ho nosiť všade. To hovorím aj o obrovskom modeli Plus.

Pokiaľ ale máme iPad, už to také jednouché nie je a musíme nosiť buď príručnú taštičku alebo obrovské zariadenie v ruke, čo nemusí byť pohodlné. Presne na to by mohol slúžiť práve tento displej, ktorý by nahradil iPad, či už model s 12,9 displejom alebo všetky menšie. Dokonca by tu mohol vzniknúť aj istý hybrid medzi iPhonom a iPadom, ale sme si istí, že by to Apple už len kvôli vidine zisku neurobilo, pretože predá viac zariadení, keď ich predáva oddelene, ako keby ich malo ponúknuť spolu.

Hudba budúcnosti je to ale pekná nie? Čo si myslíš ty, nájdu takéto displeje niekedy využitie aj v reálnom živote alebo inžinieri zistia, že to nie je úplne ideálne a všetky projekty zmietnu zo stola?

iPhone - svetapple.sk

iPhone - svetapple.sk

iPhone - svetapple.sk

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here