Spoločnosť Apple má už v týchto chvíľach uzavreté to, ako bude vyzerať nový iPhone 15 a tiež to, aké dostane technológie. Zamestnanci sa preto zameriavajú predovšetkým na prípravy produkcie, ktorá sa podľa najnovšieho úniku, o ktorom informoval portál 9to5mac, môže nepríjemne skomplikovať. Hrozí, že sa smartfóny omeškajú.

Problém sa pri tom netýka drahšieho iPhonu 15 Pro alebo iPhonu 15 Pro Max. Známy analytik Jeff Pu hovorí len o dostupnejších verziách iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktoré sa v roku 2023 dočkajú po vzore drahších modelov vylepšeného, až 48 Mpx zadného fotoaparátu. A aj keď to bude vítaná zmena, Apple má s produkciou tohto komponentu problémy.

Konkrétne súvisia so snímačom CIS (CMOS Image Sensor), pri ktorom existujú určité výrobné riziká, ktoré sa vychyľujú od pôvodného produkčného plánu.

Jeff Pu si nemyslí, že by sa z tohto dôvodu mohol iPhone 15 ukázalťsvetu neskôr ako v septembri, čo je v posledných rokoch už viac-menej tradícia.

Používatelia by sa ale mali pripraviť na oneskorený začiatok predaja pri lacnejších verziách, prípadne zhoršenú dostupnosť. Dobrá správa to samozrejme nie je ani pre technologického giganta z Cupertina, ktorý môže z tohto dôvodu prísť o miliardy dolárov.

Nejde o nič neobvyklé 

Aj keď táto komplikácia nie je pre spoločnosť Apple, ani jej zákazníkov dvakrát príjemná, netreba zabúdať, že sa s niečim podobným stretávame pomerne často.

V roku 2020 prišiel na trh iPhone 12 v štyroch samostatných verziách, pričom predaj 6,1″ modelov započal v októbri a verzií „12 mini“ a „12 Pro Max“, ktoré mali 5,4″, respektíve 6,7″ uhlopriečku v novembri toho istého roku.

Apple dodávky nezvládlo dokonca ani minulý rok, keď začalo predávať iPhone 14. Ten ste si mohli s výnimkou modelu 14 Plus kúpiť od 16. septembra 2022. Ak ste ale mali záujem o dostupnejší 6,7″ variant, museli ste čakať až do 7. októbra. Snáď sa tomu v roku 2023 vyhneme…

Nezabudnite tiež na náš SvetApple bazár, v ktorom nájdete viac ako 600 inzerátov na rôzne Apple zariadenia. Tie sem môžete pridať úplne zadarmo kliknutím na tento odkaz

Prečítajte si tiež  Petr Mára porovnal iPhone 12 Pro Max a iPhone 12 mini.
Môže ťa zaujímať
- Reklama -