Spoločnosť Apple je najhodnotnejšou firmou sveta a svoju pozíciu nezískala len tak pre nič za nič. Pokiaľ sa pozrieme na zisky z predajov smartfónov, zistíme, že spoločnosť Apple je pred konkurenciou ďaleko na prvom mieste. Predaje iPhonov rastú a spoločnosť s nakúsnutým logom ide vpred!

iPhone

Asi by ani Steve Jobs v roku 2007 nepovedal, že o 8 rokov bude jeho spoločnosť predávať stovky miliónov zariadení za jeden štvrťrok. Škoda, že sa toho Steve nedožil! Apple je v súčasnosti na absolútnom vrchole skoro všetkých možných rebríčkov a tento rok podľa výpočtov predá opäť raz o čosi viac iPhonov ako predošlý rok, kedy predaje stanovili nejeden rekord. Applu sa teda s predajom jeho najhlavnejšieho produktu darí stále lepšie a lepšie a môže za to aj rozšírená expanzia na Azijské trhy, kde má už v dnešných dňoch Apple pomerne veľkú fanúšikovskú základňu. A rovnako tak veľké aj zastúpenie, keďže otvára jeden Apple Store za druhým,

- Reklama -

Čína je jednoducho pre Apple ďalší obrovský trh, kde ľudia chcú jeho produkty a nakoľko tu žije asi 1/7 celej populácie celého ľudstva, títo ľudia určite nie sú zanedbateľní, ba práve naopak, žijú tu milióny potencionálnych záujemcov aj o iné produkty ako len o iPhone. No Apple, gratulujeme!

zdroj: www.cultofmac.com

 

- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here