Cupertinský gigant predáva obrovské množstvo zariadení, ktoré si môže kúpiť ktokoľvek z vás. Tak isto však dokáže poskytnúť (požičať) iPhone, ktorý je niečim výnimočný. Jedná sa o unikátny Security Research Device. Dostanú sa k nemu iba vyvolení.

Apple má v ponuke záhadný iPhone

Nie je žiadnym tajomstvom, že v „jablkovej“ spoločnosti tvrdo pracujú na zabezpečení svojich zariadení a celého ekosystému produktov. Aj z tohto dôvodu môže firma požičať niektorým vývojárom a výskumníkom iPhone, ktorý sa trochu líši od všetkých ostatných modelov. Je označovaný skratkou „SRD“ (Security Research Device). Čo to v praxi znamená?

Podľa zistení ide o zariadenie, ktoré poskytuje prakticky úplne totožný hardvér ako iPhone z bežného obchodu. V niečom sa ale predsa len líši. Jedná sa o softvérovú záležitosť.

Telefóny SRD sú určené len pre použitie v kontrolovanom (napríklad laboratórnom) prostredí. Obsahujú bezprecedentný prístup do systému, ktorý bežné verzie nemajú.

Môžete teda napríklad využiť root a zadávať sem vlastné príkazy. Jedinou podmienkou je, aby ste boli výskumným pracovníkom alebo vedcom v oblasti zabezpečenia. Apple si navyše samé vyberá, komu SRD iPhone požičia.

Ten kto ho má v rukách musí dodržiavať prísne pravidlá. S telefónom nesmie vychádzať z priestorov, ktoré sú určené na jeho testovanie. Akonáhle sa vám podarí objaviť chybu, okamžite je ju potrebné nahlásiť cupertinskej spoločnosti. Následne sa môžete dočkať odmeny, ktorá sa vie vyšplhať až do výšky 1 milióna amerických dolárov. Nie zlé.

zdroj

Prečítajte si tiež  5 veci, ktorými nás sklamal iPhone 7 a iPhone 7 Plus!
Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Róbert Hallon
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.