Amerika je jednoducho jedna veľká šialená krajina, kde je možné úplne všetko. Špeciálne je tu na zaujímavej úrovni súdnictvo, o ktorom sme mohli počuť v rôznych vtipných prípadoch, ktoré sa skutočne stali. Apple má so súdmi tiež problém. Americký federálny súd mu totiž vyslovene prikázal, aby spolupracovalo s FBI na otvorení iPhonu, ktorý patril teroristickému útočníkovi z Kalifornie. Apple jasne povedalo “nie” a ministerstvo spravodlivosti mu naložilo ešte viac, má odomknúť ďalších 12 iPhonov!

Ministerstvo spravodlivosti chce od Apple odomknutie ďalších 12 iPhonov!

Hoci by asi každý z nás chcel niekedy pracovať pre Apple alebo spoločnosť rovno viesť, nie vždy je to závideniahodná pozícia. Hlavným dôvodom sú veľmi ťažké rozhodnutia a to nielen pri produktoch, ale aj pri otázke bezpečnosti, ktorú majú v Apple na najvyššej možnej úrovni. Technicky vraj nie je možné odomknúť iPhone, aj keď sme ťa v predchádzajúcom článku presvedčili, že istým spôsobom by to išlo.

- Reklama -

V Apple hrajú momentálne spoločne s FBI hru na mačku a myš. Politici podporujú FBI a iné korporácie, používatelia zase Apple. Nikto predsa nechce aby sa mu niekto hrabal v telefóne bez toho, aby o tom poškodený vedel. FBI presne niečo podobné chce vo všetkých zariadeniach a momentálne využilo teroristický útok v Kalifornií vo svoj prospech, aby sa k svojmu cieľu priblížila ešte bližšie. Apple ale s názorom FBI nesúhlasí a je razantne proti tomu, aby odomykalo akékoľvek svoje zariadenie.

V tomto súdnom spore, ktorý vyzerá asi tak, že všetci idú proti Apple ešte prilialo benzín do ohňa aj americké ministerstvo spravodlivosti, ktoré chce po Apple odomknutie ďalších 12 iPhonov, ktoré by mohli niesť dôkazy o kriminálnej činnosti ich majiteľov. To si hádam robia srandu! Apple našťastie môže argumentovať tým, že kľúče k zariadeniam u od iOS 8 neukladá a do iPhonu sa nemá ako dostať, čím je teda ďalších 12 iPhonov zamknutých aj naďalej a pravdepodobne to tak aj ostane.

iPhon - svetapple.sk

Apple už túto sobotu bude pred súdom vysvetľovať, preťo vlastne nemôže odomknúť zariadenia kvôli odhaleniu kriminálnej činnosti. Vraj to malo byť len jednorázové, no spoločnosť sa obáva, že by podobné požiadavky mohli prísť znova a znova, čo potvrdzuje aj spomínané ministerstvo. Apple vraj nemá absolútne žiadnu podporu pre teroristov a ich činy odsudzuje na najvyššej možnej úrovni. V tomto prípade má žiaľ zviazané ruky.

Len tak mimochodom, celý tento proces sa za posledný týždeň poriadne medializoval a to na rôznych weboch, sociálnych sieťach a podobne. Apple plne podporujú napríklad také spoločnosti ako Google, Twitter či Facebook, druhú stranu a teda FBI potom podporuje kandidát na amerického prezidenta Donald Trump či zakladateľ spoločnosti Microsoft Bill Gates. Uvidíme ako tento veľmi zaujímavý prípad napokon dopadne!

Amerika súdny spor - svetapple.sk

Môže ťa zaujímať
- Reklama -
Som spolumajiteľ a hlavný tvorca obsahu na svetapple.sk. Študujem Dizajn médií v Bratislave a milujem Apple najmä pre filozofiu, ktorou tvorí svoje služby a produkty. Mojím druhým "koníčkom" sú autá, o ktorých tu sem tam tiež niečo napíšem.